Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hányféle réz létezik? Csak...

Hányféle réz létezik? Csak sárga és vörös?

Figyelt kérdés

2016. jan. 10. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Így van ahogyan írod, sárga és vörös. Persze vannak a réznek különböző további ötvözetei, azaz ötvözeti "formái"

pl.: Bronz

2016. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok és egy kicsit késő van nem figyeltem pontosan a kérdésedre ezért csak részben válaszoltam pontosan,helyesen.


Ezt nézd meg: [link]

És ezt is .: [link]

2016. jan. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Kémiailag csak egyféle réz létezik: a vörösréz, mert a tiszta réz fém vöröses színű. Ha azonban egyéb anyagokkal ötvözik, akkor könnyebben megmunkálható lesz (nem törik annyira) és a színe is megváltozik az ötvöző fémtől függően. Ha horgannyal (cink) ötvözik, akkor sárgaréz lesz belőle, mert a színe az aranyhoz hasonló sárga lesz, az árnyalat a horgany arányától függ. Könnyebben megmunkálható, kevésbé törik, azaz puhább lesz, könnyeben önthető, bár az elektromos vezetőképessége kissé romlik. Ha ónnal ötvözik, akkor halványabb vörös színe lesz és kiválóan önthető (mert nem nyel el annyi oxigént folyékony állapotban), ezért használják előszeretettel szobrok, harangok és egyéb fémtárgyak öntéséhez. A felhasználási cél függvényében különböző ötvöző fémek különböző arányaival meg lehet változtatni a kapott ötvözet bizonyos tulajdonságait. A mindennapokban csak a szín alapján beszélünk vörös- vagy sárgarézről ill. bronzról, laikus nem tudja a pontos összetételét ránézéssel meghatározni.
2016. jan. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyféle réz létezik, és abból gyártanak ötvözőanyagokkal történő feldolgozás során különböző tulajdonságú fémeket.
2016. jan. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De most olvastam a hármasét, aki még pontosabban és részletesebben leírta.
2016. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!