Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Izzósor házi készítése?

Izzósor házi készítése?

Figyelt kérdés
Kedvenc karácsonyi izzósorom az a régi, hagyományosan sorba kötött kicsavarható színes izzós, felcsiptethető izzósor.Sajnos ehhez már nem nagyon kapok pótizzókat, a csipeszek is már törnek, elöregedtek. Vettem új fajtákat, ledeset is, de nem tudok vele megbarátkozni. Hogyan tudnék a régi típusúból új izzósort csinálni, amihez izzókat is lehet venni?

2016. jan. 12. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
" a régi típusúból új izzósort csinálni," "ehhez már nem nagyon kapok pótizzókat" Akkor csak én nem értem, hogy mit is akarsz?
2016. jan. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Veszel új izzókat, csiptetőket, foglalatokat, aztán veszel pár méter vezetéket, és veszel egy dugvillát a végére. Komolyra fordítva: az idő halad előre, vele a technika is fejlődik. A kérdésed olyan, mintha azt kérdezted volna, hogy elromlott a kedvenc fekete-fehér televíziód, és nem lehet már kapni, hogy lehetne működőképessé tenni. Valahogy próbálj meg megbarátkozni az újabb típusú izzósorokkal, mert én már jó pár éve nem láttam sehol hagyományosat.
2016. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem is fogtok hagyományosat látni, mivel a LED fényforrás a hagyományossal ellentétben nem tűzveszélyes.

ezért már csak olyanokat fognak forgalmazni, arról nem is beszélve hogy tizedét sem fogyasztja az áramnak.

egyébként pedig LED-esben is lehet venni színes csíptetős régi divatú nagyon szép karácsonyi fényfűzért.

én az IKEA-ban vettem, lefényképezném neked de már elpakoltam.

2016. jan. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az Ikeás ötletet, utána nézek. Ugyanis nem azzal van bajom,hogy ledes, hanem a küllemével. Nekem a nem túl sűrű felfűzésű, kicsit nagyobb méretű színes izzókkal tetszik, ami kicsit gyertya formájú.Vagyis retro küllemű.
2016. jan. 13. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!