Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házi oltár készítése hogyan?...

Házi oltár készítése hogyan? (katolikus)

Figyelt kérdés
Az egyik polcomra otthon kiraktam egy ikont, egy gyertyát, keresztet, egy Bibliát egy rózsafüzérrel és egy szentképpel. Viszont azon gondolkodom hogy még bővítem esetleg egy-két másik ikonnal. Hol tudnék Budapesten olcsó ikont vásárolni? Vagy mit tegyek még? Esetleg valami kis terítőt tegyek alá? Csotkit?

2014. jún. 26. 19:13
 1/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg így néz ki:


[link]


Az orosz Красный угол -t vettem alapul. Egy könyvben olvastam hogy ők már régóta egy sarkot/polcot szentelnek ikonoknak, gyertyáknak, ilyesmi.


+ Esetleg ha valakinek van fölöslegessé vált ikonja, az nyugodtan írjon mert elfogadnám.

2014. jún. 26. 19:18
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

A görög-katolikusoknak vannak ikonjai az oltáron. A római katolikusok szentképet tesznek az oltárra. Jézus vagy Mária képet kaphatsz a kegyboltokban.

De a házioltárra nem kell sok szentkép. Elég egy, esetleg kettő, kereszttel és gyertyával. Alá tehetsz terítőt, úgy szebb. Esetleg egy szenteltvíztartót tehetsz oda.

2014. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Érdeklődj Németh Sándornál erről kérdező!
2014. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Németh Sándor NEM katolikus, a Hitgyüli szektavezére.
2014. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
Épp azért írtam, mert tudom, hogy mi a véleménye a katolikusokról... irónia
2014. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
A képen látható Biblia Szent Jeromos-fordítás?
2014. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen.
2014. jún. 26. 22:06
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, a szentsarkodba azt teszel, ami Téged közelebb segít Istenhez. A Ferenciek terén találsz amúgy sok boltot, ahol érdemes körülnézned.


Tehetsz még friss virágot, terítőt is, ha az tetszik. Ha nem áll közel Hozzád, akkor ne. Keress rá a kifejezésre: szentsarok. Néprajzi leírást érdemes elolvasni róla.

2014. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!