Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Papagáj röpdéhez csináltattam...

Papagáj röpdéhez csináltattam rácsot. A hegesztés miatt tiszta korom. Mivel tudnám letisztítani? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Nem akarok veszélyes anyagot,szert használni mivel a papagájok nagyon kényesek,érzékenyek. Ugyanakkor a korom is árt nekik tehát rendesen,teljesen el kell távolítanom.

Úgy tudom,olvastam hogy zsíroldó hatású szer leszedi. Károsítják a horganyréteget a lúgos dolgok? Mert ha nem károsítja akkor pl. lesikálnám szódabikarbónás vízzel. Zsíroldó hatású(tehát elméletileg leszedi) és a papagájoknak se árt. Vagy ez hülyeség?


2016. jan. 16. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak közvetve tudok segíteni...

Én,ha kint főzünk-akácfával-a bográcsot kivülről(is) lefújom hideg zsíroldóval(well done),majd pár perc után magasnyomásúval lenyomatom.Ez az összes kormot leviszi.

Ha nincs magasnyomásúd,nem tudod elvinni a rácsot egy kézi autómosóba? 1~2 százasból bőven meg van.

2016. jan. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol csináltattad a rácsot, meg milyen anyagból, de nekem ponthegesztővel csinálták, az semmilyen kormot nem hagyott.


Én réz drótkefével mechanikusan távolítanám el, a horgany a hegesztésnél már úgyis sérült. Esetleg ha van egy minifúród, ahhoz is vannak különböző drótkorongok, amivel le lehet takarítani.


[link]

2016. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt tanácsolták máshol hogy gyökérkefével sikáljam le. El is kezdtem meleg vízzel sikálni őket egyesével jó alaposan mindkét oldalról. Sikálás után lezuhanyoztattam majd egy nedves ronggyal is áttöröltem de kicsit még így is fog. Hármat megcsináltam a tizennégyből de rá kellett jönnöm egyrészt mire végzek minddel megunom még az életet is másrészt így sem jön le teljesen.


Ezért gondoltam hogy teszek a vízbe szódabikarbónát hogy segítsen a zsíroldó hatása. Működőképes ötlet? Az enyhén lúgos víz nem ártana a rácsnak(sikálás után lezuhanyoztatnám)?

2016. jan. 17. 14:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ártana, a horgany hegesztéskor már úgyis kiégett. Én a gyökérkefét kicsit gyengének tartom ehhez, sárgaréz drótkefével praktikusabb lenne.


[link]


Ez pl fúrógépbe fogható, gyorsabb lenne mint gyökérkefével kínlódni.

2016. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!