Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Légüres térben meglehetne...

Légüres térben meglehetne forrasztani az aluminíumot ónnal?

Figyelt kérdés
(gyantás cinnel)
2016. jan. 23. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdekes a felvetés, bár házilag aligha lehet megfelelő vákuumot létrehozni.

Hajdan szemtanúja voltam, kollégám alumíniumot ónozott úgy, hogy a melegen tartott alutömbön megolvasztotta a cint, és gyantával bőven elárasztva az olvadékon keresztül szintén meleg fémrúddal dörzsölgette az alumíniumot. Az olvadék és a gyanta alatt oxigénhez nem jutott az alapfém, így ahol a dörzsölés hatására levált az oxidréteg az alumíniumról, ott maradt az egybefüggő ónréteg. Ennek a terhelhetőségéről nem tudok.

2016. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezt tudom amit az előbb leírtál van is róla cikkek,
2016. jan. 23. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a légüres térben a gyanta mindenképpen elpárologna gyorsan és talán az on is.
2016. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azt hiszem van hozzá paszta, egy munkatársam azzal csinálta.
2016. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

10-4 Hgmm nyomáson az ón forráspontja majdnem 1200 K, az olvadáspont változására ugyan nem találtam adatot, de kétlem, hogy ezt akár csak meg is közelítse. Tehát az ón nem párolog el vákuumban cinezés közben.

Kérdező: védőgáz nem jöhet szóba?

2016. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem , légüress tér tehát nincs oxigén, és milyen védőgáz lenne az ? :D
2016. jan. 23. 22:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Az alumínium megforrasztható ónnal..kis trükkel.

Az alut 300C fokra melegítve arra 1 ón cseppet kell tenni,és az ón cseppjén keresztül felkaparni az alu-oxidot egy meleg csavarhúzóval. Az Alu és az Ón így összeforrasztható.

2016. jan. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
fojasztószer kell hozzá ? vagy a nélkűl?
2016. jan. 24. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!