Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Barkács szerszámokat milyen...

Barkács szerszámokat milyen anyagból érdemes megvennem pl csavarhúzó csavarkulcsok szénacélból, vagy króm vandániumból készültet melyik a tartósabb?

Figyelt kérdés
2016. jan. 23. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:

króm vanádium, de sajnos sok a kamu.


Vettem már olyan csillagcsavarhúzót, hogy bele volt ütve hogy chrome vanadium közbe vörösréz volt (lejött a festés a hegyéről 2 csavar után), és olyan fúrószárhoz is volt már szerencsém amit kézzel meg lehetett hajlítani..

2016. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én extol márkájút szeretnék venni csak nem tudok választani a craft és a prémium villáskulcsok közül
2016. jan. 23. 19:16
 3/10 A kérdező kommentje:
ugyanis a szénacélból készült a craft a prémium meg a króm-vandánium
2016. jan. 23. 19:16
 4/10 anonim ***** válasza:

a cr-v-on kívül van számos jó anyag, csak nálunk ez terjedt el. vannak wolframos, molibdémes... ötvözetek, kiváló szénacélok,

ha jó márkát veszel, akkor megbízhatsz bennük

2016. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy mire szeretnéd használni. Egy bicikli csavart szerintem bármilyen kulccsal meg tudsz lazítani, de az autóknál vannak olyan berozsdásodott anyák, hogy oda tényleg minőségi kulcsok kellenek.
2016. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha otthonra kell, ne sokat gondolkodj, hogy extol melyik fajta, mindkettő megfelel, és egyébként is, mindkettő csak barkács célú használatra alkalmas. Ha ipari célra szeretnéd, akkor viszont craft, vagy prémium, nyugodtan felejtsd el mindkettőt, mert oda komoly cucc kell.
2016. jan. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A CR-V jelzés ötvözést jelent,azaz a 2 nemesítő,szívósító fém is jelen van az acélban. A csalás az-.. az,hogy mennyire is van benne ebből az ötvözökből.

Egy neves szerszám gyártó, Pl Beta, Snap-on,Gedore,King tony,Whürt,Phoenix, sorolhatnám) garantáltan tudják/tartalmazzák ezen minőségi ötvöző anyagokat,és ezért kiváló árukat gyártanak.


Egy ismeretlen noname gyártó az ár spórolás miatt ezeket alig teszi bele,így nem éri el a kívánt minőséget,és hiába van bele ütve a CR-V ..az a szerszám sza.rt sem ér.

Sokszor többet ér egy 40 éves CCCP,vagy Czechoslovakia feliratú kulcs,mint egy mai barkácsáruházas bóvli.

2016. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vadász a LIDL-ben kapható szerszámokra. Meglepően jó az ár érték arányuk. Szerintem barkács kategóriában a legjobb kézi szerszámok, és szerszámgépek.
2016. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
csak azagond hogy nálunk nics lidl
2016. jan. 24. 11:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Az, egy jó cccp kulcskészlet, az az összes nyugati fostaligának odaver, apámmal kis hilyán a kocsiról hegesztett anyát épp hogy nem szakítottunk le valahonnan, akkorát fogott az orosz :D

Amúgy kevésbé ismert, de élettartam garancia van rá, heynen...

ugye nem átbillentős, hanem a közepén lévő pöcköt tolod át és csak egy irányba racsnizik :)

2018. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!