Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus fúró - csavarhúzó...

Akkus fúró - csavarhúzó vásárlása előtt (az árán kívül) milyen szempontokat érdemes mérlegelni?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, hogy a nevesebb gyártók akkumulátorai talán hosszabb élettartamot ígérnek.

Az akku feszültségét, vagy a megadott max. forgatónyomaték mértékét mennyire érdemes figyelembe venni?


2009. dec. 26. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Minnél magasabb feszültség és nyomaték a jobb.A névtelen gagyi csak pörög nyomatéka meg nincs.
2009. dec. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

minden akkus berendezésnek az a halála, ha nem használod.


persze igaza van az elöttem szólónak is, feszültség, nyomaték nagyon fontos szempontokok, de érdemes mérlegelni, hogy mennyire van rá szükséged.

az a legdtágább, ha behajtasz vele egy-két csavart, majd elrakod a szekrénybe és aztán amikor előveszed, döglött az akkuja.


én most vettem magamnak egy gagyi Go-On -t a bricoba 3e pénzért. tökéletesen működik, és tudom, hogy kb. annyit fog kibírni, ameddig végzek a felújítással. olcsó volt, nem sajnálom, nem vigyázok rá, szét fogom hajtani. de utána már nem fog kelleni. nekem ez volt a legjobb megoldás. (vehettem volna márkásat, akár 10szer ennyiért is, de pontosan ugyanannyit bírt volna, mert ha végzek, utána már nem kell)

2009. dec. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged kipróbálni, akkor a kapcsolót nézd meg: a gagyik gyakori hibája, hogy hiába próbálsz vele alacsony fordulatot beállítani, amint megnyomod a kapcsolót, csillagászati fordulaton pörögnek. Márpedig csavarozáskor - ahogy írták is - alacsony fordulat és magas nyomaték szükséges. Kipróbáláskor pedig a nyomatékszabályzót is meg tudod nézni: először alacsony fokozaton, utána pedig magas fokozaton forgatod a gépet, közben pedig kézzel megpróbálod megfogni a tokmányt. Alacsony fordulaton elkezd kerregni a racsni, a motor elforog, magas fordulaton pedig eltöri a csuklódat. Ha nem így van, akkor a nyomatékszabályzó nem működik.
2009. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!