Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen festékkel fessem be a...

Milyen festékkel fessem be a befőttes üveg tetejét, hogy az vízálló legyen és ne kopjon le a festék?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért akarod? Jelölés? Dekoráció?
2016. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem dekoráció, inkább tárolásra (lekvár és társai) használnám. Pont emiatt szeretném olyan festékkel lefesteni, ami bírja a mosogatást meg a vizet. Így szeretném a nem túl esztétikus uborkás üveg tetőket kicsit szebbé tenni.
2016. jan. 27. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:

azt tudod hogy lehet venni tetőket befőttes üvegekhez?

kb 50ft egy darab.

egyébként akril zománcfestékkel lehet erős tartós bevonatot csinálni rá.

nem olcsó de elég tartós festék.

vagy kétkomponensű valamilyen oldószeres festéket használj, bár ezt nehezebb beszerezni és jóval drágább is mint az akril.

ilyen trinát meg hasonló fémre-fára való festékeket felejtsd el, soha nem szárad ki normálisan és az egészségre is káros, főleg hogy kaja lenne az üvegekben.

az akril zománc festék vízbázisú .

2016. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy lehet venni tetőt a befőttes üvegre, de ha már eleve van teteje, akkor azokkal mit kezdenék? Kidobnám?


Egyébként köszönöm a választ!

2016. jan. 27. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is azért kérdeztem,hogy mire kellene...

Szerintem is dobd ki,ami koptt.

Nem egyszerre,csak mindig a legrosszabbakat,így évente csak pár százasba kerül,annyit megérdemelnek a házi befőttek,savanyúságok,hogy mindig szép új,(és higénikus)tetejük legyen.

2016. jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igen azért írtam én is hogy kb. 50ft egy tető, mert én minden évben veszek csere darabokat, mert az eredeti tetőket egy idő után "megeszi" az üvegben elrakott savanyúság és lekvár.

volt ami felbontás után fekete foltos volt (a tető), akkor döntöttem az mellett én is, hogy ami már nagyon ramaty állapotban van azt inkább lecserélem, nem menjen a lekvár rovására a korrodálódott tető.

igazából ezeken csak egy vékony festék réteg van, még talán galvanizálva sincs max. egy kémiai korrózió elleni folyadékba van mártva festés előtt.

amúgy meg az akril festék elég húzós, 3000ft körül van egy dobozzal, a kétkomponensű festékek meg még ennél is drágábbak, ha nem dekoráció a cél akkor én biztos nem küszködnék vele, de te tudod.

2016. jan. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szász Ági válasza:
89%
Egyszerű akril festék is jó, hobby boltban különféle színűek kaphatók. Csak vegyél lakkot is (ugyanott) és vízálló lesz.
2016. febr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!