Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen sarokcsiszolót vegyek?

Milyen sarokcsiszolót vegyek?

Figyelt kérdés

Otthoni, barkács felhasználásra lenne.

Fűnyírót, kapatagokat, stb. élezni.


Illetve láncfűrészhez szeretnék készíteni egyedi rönktámaszt.


Milyen márkát ajánlotok 10-15 ezer között ?

Hobby kategóriában. 115-125 mm-es átmérővel és kétkezes legyen.



2016. febr. 4. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Barkácsolásra mindegy a legolcsóbb 125 gép is ~10 ezer, és 2kezes :) a markolatot át lehet csavarozni.
2016. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

a legolcsóbb gép már 4 ezer ft.

kb 2-3 hete a tescos újságban is volt, meg a mostani auchanosban is van.

azt hiszem, 500 w-os.

otthoni barkács célokra tökéletes. ez annak szól, aki kapásból fikázná.

ha rákeresel, teljesen jó vélemények vannak róla. ezen az oldalon is volt már kérdés.

egy év gari, és ha közel egy év múlva visszaviszed leharcoltan, hogy nem működik, kapsz egy zsír újat, vagy az árát vissza, mert itt nem sz*rakodnak a garanciával, mint a nagy márkák szakszervizeiben. és az is ugyanúgy elromlik.

2016. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

én ezeket a 3-4 ezres sarokcsiszolókat nem tartom alkalmasnak a precíz munkára.

annyira silány anyagból van, hogy egy combosabb zárszelvény vágásnál felmelegszik és elfüstöl.

persze aki évente egy 6mm-es csavart vág el vele, annak tökéletes.

de precíz vágásokra nem alkalmas, és egy napos melót meg végképp nem bír ki az 1000%.

tapasztalatból beszélek, az ilyen flexeket én arra veszem, hogy varratot, rozsdás korrodált felületeket csiszoljak vele, nem kell sajnálni, ha leég akkor kidobom a kukába és előveszek egy másikat.

egyszer kíváncsiságból szétszedtem egy ilyen 3 ezer forintos teszkós szart, hogy miért ég le állandóan a bele, hát vörösréz helyett alumíniumból huzalból van a tekercselés az állórészen, meg a forgórészen, ezért adják szarért :)

ugye az alumínium olvadáspontja kb a fele a vörösréznek, a hővezető képességéről meg nem is érdemes beszélni...

természetesen vannak 30-40 ezres normális metabo és makita sarokcsiszolóim is, normális munkákra.

szóval, 15 ezerét mind1 milyen gépet veszel mert kb egyforma az összes.

talán még az einhell ami úgy ahogy, vagy az alko, skill, zöld bosch, ezek a barkácsgépek elég jól bírják "ahhoz képest".

ilyen no-name pár ezer forintos szarokból meg egyet soha ne vegyél, legalább kettőt, hogy ha vasárnap délután leég a kezedben akkor ne kelljen várnod a melóval még hétfőn kicserélik :)

2016. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Ne vegyél ipari hulladékot, ha nem muszáj. Ha tíz- tizenöt ezer között szánnál rá, akkor mindenképpen ezt ajánlanám figyelmedbe: Makita GA5030 Tizenötért is van már. Ez a gép, otthoni használat mellett örök életű lesz, emellett kellően precíz, 125 mm korong átmérővel, hordtáskával, sapkával, tartalék vágókorongokkal. Ja, és ami még nem mindegy: Ha regisztrálod a terméket a gyártó honlapján (kb öt perc) akkor három év kiterjesztett garanciát adnak a gépre!

2016. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 apababa ***** válasza:
82%
Egyetértek az elöző hozzászólóval makita, dewalt, hitachi, metabo, kék bosch, milwaukee, AEG stb. mindegyik nagyobb gyártónak van 15 ezres alapgépe . Ezeket favorizáld.
2016. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha mégis elmennél 20.000 forintig, akkor már kapsz Flexet is. Egyébként a megbízható márkák gépei évek múlva is működni fognak.
2016. febr. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Extol. Teljesen kielégíti az olyan igényeket, ha havonta egy párszor előveszed és használod pár órára.
2016. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

Jó böngészést, valamint sikeres tallózást :)

2016. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Végül egy Makita 5030-at szereztem be, 14 ezerért.


Nem akartam rá ennyit költeni, de a Makita nagyon megtetszett.

Azért ez nem a kínai legolcsóbb dolog, de nem is ipari.


Elsőre jó vételnek tűnik, 3 év garanciával ennyiért.

2016. márc. 5. 22:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó vételnek fog az tűnni nemcsak elsőre, de sokadszorra is. A GA5030 kicsi és karcsú, de ugyanúgy ipari felhasználásra készült, mint a nagyobbak (pl. 9558HN), csak ennek más a felhasználási területe. Mitől ipari? A tervezés, anyagfelhasználás, és az összeszerelés minősége miatt. Porvédettek a csapágyak, és a tekercselések bevonata is ellenáll a motortérbe bejutó por és kisebb szilárd részecskéknek. Egy ilyen gépet normál használat mellett akár órákon keresztül is működtethetsz, nem fog túlmelegedni, leégni, stb. Persze ennek ára van, jelen esetben, ahogy elnéztem az Extol cuccokat belinkelgető válaszadót, plusz négy- ötezer forint. Szerintem megérte!
2016. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!