Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vettem egy tolódzkodó rúd...

Vettem egy tolódzkodó rúd szettet, de nem tudom az ajtókeret fölé szerelni, mert áthidaló van ott. Valami megoldás?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam elég sokat, hogy miként lehetne megoldani. Nyilván az áthidalóhoz nem akarok hozzányulni, mert az tartja a falat. Minden szoba ajtó kerete fölött legalább egy 40cm-es áthidaló van. Mit tudtok javasolni? Hogy tudnám felszerelni úgy, hogy ne sértsek meg semmit, és el is bírja a 60-70 kilos terhelésemet?

2016. febr. 13. 13:51
 1/3 vatafak ***** válasza:
ha beton áthidaló van akkor simán elbír két 8as lyukat amin átengedsz menetes szárat oszt kész
2016. febr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:
Pár lyuktól még tart az az áthidaló.
2016. febr. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"el is bírja a 60-70 kilos terhelésemet"


60-70 kilós terhelés csak akkor lesz, ha rácsimpaszkodsz, és simán csak lógsz rajta, meg sem moccansz. Amint elkezded felfelé húzni magad, vagy a húzódzkodás után lefelé menet végén lassítani, akkor simán felmehet 100-120 kg-ra (helyesebben 1000-1200 newtonra) a rúd terhelése. Ha meg rángatod magad rajta, akkor akár 2000 newtonig is simán felugorhat pillanatokra. Ettől függetlenül a 8-as (de inkább 10-es) menetes szár valóban elegendő ekkora terhelés megtartásához is, ezt csak azért írtam le, hogy tudd, a 70 kilód az nem mindig 700 newtonnyi terhelést jelent.

2016. febr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!