Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » UTP kábelt hogy célszerű...

UTP kábelt hogy célszerű átvezetni falon?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami olyasmit, hogy felteszek egy-egy dobozt a fal mindkét oldalára, és azokba dugdosom bele az UTP kábeleket, ahelyett, hogy áthúznám őket a falon. Nyilván így dupla annyi kábel kell, de könnybben szerelhető a dolog. Létezik ilyesmi? Ha igen, akkor kell számolni jelveszteséggel vagy ilyesmivel?

2016. febr. 20. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem egészen értem. Egy varázsdobozpárt szeretnél, úgy, hogy az egyikből magától menjen át a jel a másikba, és ne kelljen átfúrni a falat? Vagy azért a két doboz össze lenne kötve? Ez esetben a "fali ethernet csatlakozó" nevű dobozt ajánlom.


A távolságot, csatlakozós hosszabbítást az UTP elég jól bírja. Vannak szabványok a maximális hosszra, erre figyelj. A szabvány úgy van kitalálva, hogy mennyi lehet a max hossz a falban, mennyi a faltól a gépig stb., de igazából az összhossz számít, azért ilyen a szabvány, hogy ha külön cég csinálja a részeket és túl hosszú lesz, lehessen tudni, hogy melyik cég nem tartotta a be a szabványt. Lakásban szerintem nem fogod a maximális hosszt túllépni, emlékeim szerint olyan 100 m körül van. Mi azzal jártuk meg, hogy a nagy lakás egyik végéből a másikba áthúzott ethernet antennaként viselkedett vihar idején, áramot indukált rajta egy villám és hazavágta az egyik gépben a hálókártyát.

2016. febr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:
Lehet, de szerencsés minimalizálni a hibalehetőségek számát. Tehát igyekezz, hogy a lehető legkevesebb csatlakozás legyen a rendszerben. A kábelcsatornában lévő UTP kábel ritkán megy tönkre, de ha egy egyenes szakaszra teszel pluszban 2db aljzatot meg 2db dugót, akkor megsokszorozódik a hibalehetőségek száma.
2016. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem igazán értem hogy mi lenne a kérdés

?

bocs

2016. febr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:
Én úgy értettem, hogy a fal két oldalára tesz egy-egy aljazatot (egymással összekötve) és abba dugdossa a patch kábeleket.
2016. febr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja így gondoltam. Na majd utánanézek ennek a fali ethernet csatlakozónak. (A coax-nál sem tetszik, hogy úgy vezetik át a falon, mint a hányadék, de azt mondta a szerelő, hogy nem engednek ilyen belső rendszereket kiépíteni, amire rá lehetne csatlakoztatni, mert ezeknek nagy lehet a csillapítása.) Nem hiszem, hogy ebben bármi hibaforrás lenne egyébként. Szög egyszerű dolgokról van szó, nem atomreaktorról. A fal már át van fúrva, én csináltam még valamikor baromi régen. Elég kontár munka, nem volt fúróm, úgyhogy kalapáccsal meg vésővel ütöttem át. Olyan is lett. xD
2016. febr. 21. 03:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!