Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért cseng folyamatosan egy...

Miért cseng folyamatosan egy vezetékes csengő?

Figyelt kérdés
Van itthon egy csengö, ami elkezdett folyamatosan csöngeni. Áramtalanítottam, most csendben van. Milyen hibát keressek? Hol lehet a gond?
2016. febr. 21. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valahol zárlatos lett a nyomógombhoz menő vezeték vagy maga a nyomógomb.
2016. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Párától.esőtől "rövidre zár" a nyomógomb.esetleg valaki benyomott mellé egy gyufaszálat.

Első körben pattintsd szét a nyomógombot,nézz bele,fújd meg valami spray-vel,kicsit durvábban nyomkodd meg...ha nem gyógyul,akkor komolyabb keresés kell.

2016. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha le ármtalanítottad akkor először vizsgáld meg hogy nem ragadt e be benyomott helyzetben a nyomógombja, ha beragadt akkor szabadítsd ki hogy könnyen mozogjon a nyomógomb, helyezd áramalá és nyomkodd meg párszor, ha így jólműködik akkor siker, ha nem akkor tovább kell keresni a hiba okát de ha 220 Voltos a csengő akkor ezt jobb ha szakemberre bízod ő hamar megfogja találni a hiba okát és gyorsan megjavítja.


A 220 Volt az elég veszélyes! szaktudás híján ne kockáztass.

2016. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A nyomógombot szétszedtem, kikötöttem, áram alá helyeztem, csengetett. Ismét áramtalanítottam, kicseréltem a csengő szerkezetet, áram alá helyeztem és ismét csengetett. Ezek után a vezetékkel lehet a probléma?
2016. febr. 21. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel igen.
2016. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!