Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez mennyire hatásos védekezés...

Ez mennyire hatásos védekezés betörők ellen?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron már egyszer betörtek hozzám a fészerből vittek el egy gépet, szóval gondolkoztam hogyan védhetném be ezt a helységet. Felszereltem egy mozgásérzékelőt ami az ajtóra néz, és a változatosság kedvéért nem egy lámpát kapcsol hanem stroboszkópot, akarok mellé valami hangeffektet is tenni, mondjuk egy death metal szám bevezetőjét, 2x80w-ot tudok erre rászánni, volume 40-en. Behúztam a házba egy vezérelt szálat amivel a mozgásérzékelő direkt fázisát áramtalanítani tudom egy kapcsolóval. Ez így igazából nem került semmimbe csak egy mozgásérzékelőt kellett vennem, minden volt hozzá otthon. Szóval szerintetek ha túljutnak a fészer ajtón ez mennyire lepi meg őket? Esetleg ha infarktust kap ez miatt bajba kerülhetek a törvény előtt?

2016. febr. 22. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

"Esetleg ha infarktust kap ez miatt bajba kerülhetek a törvény előtt?"

Ennyi erővel csak koffeinmentes kávéval kínáld meg őket, nehogy magas legyen a vérnyomásuk.

Pont letojnám, ha szerinted ez hatásos, csináld.

2016. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

A gond az, hogy bármilyen állat beindíthatja ezt, és a szomszédok előbb-utóbb pipák lesznek.

A betörő baromira megijedhet, de egyrészt 0,1%, hogy helyben infarktust kap, az sem biztos, hogy elszalad. A zene miatt viszont bármilyen hangosan feszegetheti az ajtót.

2016. febr. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem írtam le pontosan de bekalibráltam úgy az érzékelőt hogy csak akkor lépjen működésbe amikor már az ajtón belép az ember, szóval a feszegetésre még nem indul be, az hogy állattól indul be szintén kevés az esély ugyanis teljesen zárt a helység, cicát beengedtem (csak 60w-os izzó volt akkor rákötve, szegényt nem akartam halálra ijeszteni) őrá nem jelez, ha én kúszva megyek már igen, amúgy a macska sem tud bemenni mert teljesen zárt, és úgy van elhelyezve hogy esetleg ha egy madár repked előtte akkor indul be de arra akkor ezek szerint annyi az esély mint az infarktusra.
2016. febr. 22. 23:25
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem gondoltad ezeket komolyan?? Még hogy betörő infarktust kap a zenétől:D
2016. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is melléképületbe törtek be. Két amstaff megoldotta a helyzetet, azóta híre- hamva sincs idegennek az udvar közelében...
2016. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nah igen, nekem viszont nem való ilyen kutya nem értek hozzá hogyan kell megneveleni, betanítani, nem akarom hogy előbb kapjon el engem vagy egy családtagot mint egy betörőt kutyasulira meg nincs pénzem. Hallottam hogy kell tapasztalat ilyen kutyákhoz, nekem meg nincs. Van egy kis testű keverékem ő jelez, őt tudom kezelni, igaz nem túl szófogadó, de nem tartok tőle hogy széttép.
2016. febr. 23. 11:28
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező! az ajtóra kell egy elektromos zárat tenni és ha jelez a néma mozgásárzékelő nálad akkor bekell zárni acsavargót a kamrába és értesíteni a rendőrséget. Én csináltam ilyen rendszert és működött.
2016. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

Na igen, a legendák. Egy amstaff az életben nem fog rátámadni a gazdájára. Nincs az az isten, még vissza sem morog, a gazdája szó szerint agyon is verhetné azt is eltűrné neki egy nyikkanás nélkül. De persze aki nem akar érteni hozzá annak nem való kutya, semmilyen.

De mondjuk jobbat, gáz-riasztó pisztoly a jelzős módszerrel amit írnak. Mikor jön kifelé beleeresztesz kettő az arcába aztán a kezedbe eső első tárggyal adsz neki ami ráfér...


5. voltam

2016. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%

"Pont letojnám, ha szerinted ez hatásos, csináld."


Nem tojhatod le, mert mennel szepen bortonbe (hacsak nem tudnad nyomtalanul eltuntetni a hullat). 1-2 eve volt egy eset MO-n, hogy falusi bacsika villanyt vezetett a keritesebe, rezboruek hozzaragadtak, leulte szepen. Szomoru, de ez van.

2016. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Túlbonyolítod az egészet!

1. Mozgásérzékelőre felkapcsolódik a villany, kívül és belül.

2. Ajtónyitásra meg bekapcsol + egy sziréna is.

2016. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!