Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrész probléma: Van egy...

Stefii kérdése:

Láncfűrész probléma: Van egy Husqvarna 136-osom. A gondom vele, hogy beindul, alapjáraton szépen jár, de ahogy gázt adok, nem húz, csak 'hörög'. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Légszűrő tiszta, karbit szétszedtem, tiszta volt, azért kifújtam levegővel, amit tudtam, membrán ép, nem szakadt.

2016. márc. 1. 17:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A gyertya milyen? kormos? vagy száraz?
2016. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Délután megnézem... Ha kormos, akkor sokat kap, ha száraz, akkor keveset?
2016. márc. 2. 07:46
 3/16 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2016. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kata kata ***** válasza:
A H és L jelű állítócsavarok vége nincsen letörve?Próbáld meg a szivató használatával felpörgetni(ki-be húzogatásával).Ha így felpörög akkor szimering vagy impulzuscsőnél kap plussz levegőt.Ha nem pörög fel akkor a karburátornál lesz a hiba.
2016. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A H és L csavarokhoz nem nyúltam sosem. Úgy vannak, ahogy gyárilag beállították, pontosabban az a szaki ahonnan újonnan vettem.

Ezt a szívatós dolgot még kipróbálom...


Ha jól értelmezem, ha szivatóval felpörög akkor normál állapotban kevés üzemanyagot kap?

2016. márc. 2. 13:11
 6/16 kata kata ***** válasza:
Vagy kevés üzemanyagot kap, vagy fals levegőt szív valahol.Karburátor tisztításnál ezt a két csavart is ki kell venni és a járatokat kitisztítani.Kivételük előtt meg kell számolni hány fordulatra voltak kitekerve.Így összerakásnál arra az értékre kell beállítani őket.H a magas fordulaté.L a fokozatos,torpanás mentes beállításé.
2016. márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nos, kipróbáltam a szivatós dolgot, a következőket tapasztaltam:


Ha ki-be húzogatom a szivatót, akkor felpörög és a gázkarral egy kis ideig tudom is pörgetni (gondolom míg ki nem ürül), azután újra nem pörög már.

2016. márc. 2. 16:57
 8/16 kata kata ***** válasza:
Vedd le a fedelet és nézd meg,hogy nincs e elrepedve az impulzuscső.
2016. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az impulzuscső elvileg a karburátor és a henger közt lenne (Google).

A karbi levétele nélkül ilyet kell látnom? [link]


Pedig levettem a karbit, de nem emlékszem ilyesmire...

2016. márc. 3. 07:48
 10/16 kata kata ***** válasza:

Rossz helyen keresed! Henger és szívótorok(hőgát)között keresd.

[link]

2016. márc. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!