Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrész probléma: Van egy...

Stefii kérdése:

Láncfűrész probléma: Van egy Husqvarna 136-osom. A gondom vele, hogy beindul, alapjáraton szépen jár, de ahogy gázt adok, nem húz, csak 'hörög'. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Légszűrő tiszta, karbit szétszedtem, tiszta volt, azért kifújtam levegővel, amit tudtam, membrán ép, nem szakadt.

2016. márc. 1. 17:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Újra szétszedtem az egészet. Teljesen másképp néz ki.

A karburátor és a henger között van egy nagyobb műanyag rész ami egy rövid gumi "csővel" kapcsolódik a hengerhez.

Mindegyik ép nincs sérülés, vagy ilyesmi.

karburátorból kicsavartam az L és H csavarokat is. Holnap újra kifújom az egészet levegővel és majd meglátjuk...

2016. márc. 3. 18:28
 12/16 kata kata ***** válasza:
Az állítócsavarok betekerésekor vigyázzál nehogy túlhúzd őket mert beletörik a végük! Akkor kuka a karbi.Mikor voltak cserélve a membránok?Hány éves a gép?
2016. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
De azt még mindig nemtudjuk hogy a gyertya kormos vagy nemkormos?
2016. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A gép olyan 6 éves lehet. Új korában kb. 3 napot dolgoztam vele, a következő évben 1 délelőttöt, majd azt követő években csak 1-1 alkalommal szinte csak be volt indítva.

Tehát igazából nem sokat volt használva.


Membrán sosem volt cserélve, meg egyáltalán semmi sem rajta.


Ja, igen a gyertya. Nekem nem tűnt kormosnak. A közepe olyan "szép" barna.

2016. márc. 4. 20:25
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor a gyertya állapota szerint nem kap sokat tehát az üzemi rendszer nemad neki elég anyagot. A membrán nincs kikeményedve? jól raktad vissza? A szürő átjárható? van olyan hogy átlátszó de egy vékony hártyaszerü réteg képződik rajta. Az L csavart másfél fordulatra csavartad ki? a H csavart öt fordulatra?
2016. márc. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy nem jelentkeztem ennyi ideig...

Az eredmény az lett, hogy összeraktam, L-H csavarokat beállítottam egy videó szerint.


Mikor összeraktam úgy tűnt jól működik.


Másnap újból beindítottam, kb. ua.-t csinálta mint eddig.


Elraktam pihenni 1 hétre...

2 napja elővetten, hogy próba szerencse. Azt csinálta, hogy hidegen nem pörgött fel csak hörgött gázadáskor.

Viszont ha szép lassan nyomtam a gázt, akkor felpörgött.

Pár ilyen próbálkozás után bemelegedett és azután már pörgött rendesen hirtelen gázadásnál is.


Végül a kidőlt fámat össze tudtam darabolni vele, úgyhogy ismét elraktam egy kis időre pihenni...


Köszönöm az segítséget amit itt kaptam!

2016. márc. 15. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!