Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szénszálas idom készítése...

Szénszálas idom készítése ezzel a módszerrel?

Figyelt kérdés

Na szóval, szeretnék a motoromra új idomokat. Mivel tavaly vettem újonnan, bontott alkatrész gyakorlatilag nincs, még Ebay-en sem találtam. Vannak "tuning" idomok, kb 50-70 ezer között, de ezen felül várhatok rá 1 hónapot mire házhoz hozzák. Ennyi pénzből még ha 5. alkalomra is sikerül házilag, akkor is jobban jövök ki. Ezért gondoltam, hogy csinálok magamnak.


Először üvegszálban gondolkodtam, de ha már úgy is szívok vele, akkor legyen szénszál. Vázolom az én elképzelésemet:

Gyári idomot le, bekenni valami cuccal, amiből könnyen el lehet távolítani, szépen rápakolni pár üvegszál/szövet réteget, gyantával "meglocsolni". Ez lenne a negatív. Ezen lecsiszolnám, kijavítgatnám az esetleges hibákat, hogy minél simább legyen a "munkafelület". Aztán ezt is valami leválasztó cuccal bekenni. Erre jönne a szénszálréteg. Itt már felvetődik néhány kérdés:

Milyen vastag/hány réteg szénszál legyen?

Ami üvegszálhoz van gyanta, az ennek is megfelel?

Kell-e égetni a szénszálas cuccot?

Csiszolni/polírozni/lakkozni kell-e, vagy esetleg más módszer?


Bármi hasznos tanácsot, ötletet, kritikát szívesen fogadok, csak legyen értelme. :)



2016. ápr. 17. 00:06
 1/1 Ladislaus433 válasza:
ez engem is kvara erdekel! jutottal valamire? en is hasonlo cipoban vagyok jelenleg...
2021. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!