Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fi relé teszt gomb nem működik...

Horvathgaboor kérdése:

Fi relé teszt gomb nem működik. Lehet hogy rossz a relé? Ha rosszul kötöm be (rossz az irány), akkor is lehet ilyen probléma? Hogyan tudom kipróbálni? Ha a fázist a földeléshez érinteném?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 24. 09:27
 1/10 ede1219 ***** válasza:
Földet nullát összeérinted, és le kell oldania, de ha a tesztgombra nem működik -és jól van bekötve- , akkor én kicserélném.
2016. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A földet és a nullát, vagy a földet és a fázist kell összeérinteni? Ki akarom cserélni ha tényleg rossz. Ha rosszul van bekötve attól lehet hogy nem működik a teszt gomb?
2016. ápr. 24. 10:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Helyes bekötés a linkelt rajzon. Ha így van bekötve és nem old le a teszt gombbal én cserélném.

2016. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

teszt gomb annyit tesz, hogy egy belső ellenálláson keresztül hibaáramot hoz létre.Ez fordított bekötésnél is működik.Akkor nem működik ha nincs rajta villany.

Ettől persze működhet még a FI relé, a kipróbálása a gombbal történik, így innentől csere.

Próbánál egy sima izzót Fázis és föld közé érintesz, és ha elég nagy az árama (30mA) akkor kell leoldania. Rövidzárat ne csináljál!

2016. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A föl,és a fázis az ZÁRLAT...semmi köze az év reléhez!
2016. ápr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez egy 3 fázisú relé, de csak 1-et használok, az elsőt. Attól kellene hogy működjön?

A föld-fázis tudom hogy zárlat, de arra is le kellene oldjon?

2016. ápr. 24. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

mind a 3 fázis be van kötve? A próba gomb egy fázis és nulla közt terhel. Ha nincs az a fázis, nem működik a gomb.

Elején van egy rajz és jelzi a próbagombot.ahol a próbagomb vezetékeinek a vége van, azokat kell bekötni.

[link] ezen a képen a 5 és 7 (N) pont. 5:fázis; 7(N):nulla. Ilyenkor fog működni csak a próbagomb

2016. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Most figyelem, hogy elsőt használod. Akkor a 3.fázis helyére kössed a fázisodat és jó lesz. Egyik szélső+nulla mindig; egyik szélsőre kötve megy a gombbal is.
2016. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ok, Köszönöm.

Holnap átkötöm. Azt megpróbáltam, ha a nullát a védőföldre zárom akkor levált.

2016. ápr. 24. 19:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Átkötöttem a 3. fázis helyére és így műkszik!!! :-)
2016. ápr. 25. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!