Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sörkollektort szeretnék...

Szudan kérdése:

Sörkollektort szeretnék építeni, a fali vagy a tetőn elhelyezett a jobb hatásfokú?

Figyelt kérdés
energiaitalos dobozokból készíteném, elektronika építését, tervezését megoldom, inkább az elkészült kollektor felhelyezése aggaszt ha tetőre kerül, kb milyen súlya lesz a készüléknek?

2016. ápr. 26. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván az a jobb hatásfokú, amelyiket több napsugárzás ér. A súly meg a felhasznált anyagoktól függ, a dobozok száma alapján legalább azt a részt meg tudod becsülni.
2016. ápr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van egy déli falad, ahol el tudod helyezni, előnyösebb lehet, mintha egy kelet-nyugat felületű nyeregtető valamelyik oldalára feltennéd. Azt a részét kell kiválasztani az épületnek, amelyiket a legtöbb napfény ér. Ha az a rész fal, akkor az lesz hatékony, ha tető, akkor az. Súly: Folyadékmennyiség könnyen kiszámítható, (fél literes doboznál feltöltve kb 50 dkg-al kell számolni) ehhez adódik a tartó szerkezet súlya.
2016. ápr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel télen szeretnél fűteni vele, és télen a nap "alacsonyan jár" inkább egy délre néző házfalat ajánlok, mint a tetőt. A hagyományos barkács sörkollektor az szolár légkollektor, szóval a levegőt melegíti, így a #2-es válaszoló 50 dkg-ra becsült tömegét nem is értem. A sörkollektor egy üres sörös dobozokból készített feketére festett csőkígyó, amiben levegőt keringtetsz, melegíttetsz fel a napsugárzással, és nyomod be a helyiségbe, amit fűteni akarsz. Itt a fő tömeget a tartó-szerkezet tömege adja.

[link]

[link]

2016. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Számolhatsz úgy, hogy egy doboz tömege kb. 2-4 dekagramm, mérettől, típustól függően. Vagyis ha 250 darab dobozt használsz fel (10 magas, 25 széles), akkor úgy cirka 5-10 kiló lesz, mellé a keret kb. még egyszer ennyi, vagyis 20-25 kilónál aligha lesz több az egész tokkal vonóval. Ehhez képest télen, amikor a tetőre esik csak 3-4 centi hó, ami latyakká olvadva kb. 1 cm vastag vízréteggé esik össze, az egy 100 m2-es tetőn kb. egy tonnát nyom.


Ha az egészet csak 4 ponton fogatod fel a falra, akkor pontonként bőven 10 kiló alatti terhelést kap, amit már egy sima 6-os menetes szár is röhögve kibír. Egyébként tényleg ésszerűbb a falra szerelni, nem csak a téli alacsonyabban járó nap miatt, hanem egyrészt így kevésbé (vagy egyáltalán nem) takarja be az esetleges hó, másrészt eresz alatt az eső is kevésbé éri (ha vizesek a dobozok, akkor az elnyelt energiájuk jelentős része a víz elpárologtatására fordítódik, ahelyett hogy a benne lévő levegőt fűtené).

2016. ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!