Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék venni láncfűrészt....

Szeretnék venni láncfűrészt. Nem tudom eldönteni melyiket venni, Stihl ms181, vagy Stihl ms 211 vagy Husqvarna 236 vagy Husqvarna 135.8 m3,30 cm átmérő körül tűzifa vágáshoz. Melyik jobb, tartósabb, alkalmasabb láncfűrész?

Figyelt kérdés

#sinkoerik
2016. márc. 7. 12:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz Makitát is. A Husquarna jó gép, de a másik két márka jobb, A Stihl viszonylag drága. Ellenben a Makita jó
2016. márc. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 dirtboy ***** válasza:
H 236 elég lesz és árban is jó
2016. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Az általad felsorolt gépek ágazófűrészek, amit kertészeti célokra gyártanak. Stihl-ből MS231 a legkisebb, amit már meg szabad venni tűzifához is, Husqvarnából pedig a 435-ös modell. Lehet a kicsi gépekkel is tűzifát darabolni, de nem arra valók, és hamarabb tönkre fognak menni, mert a tűzifa kuglizás aránytalanul nagy terhelésnek teszi ki őket. Makitánál ugyanez a helyzet, abból sem szabad a legkisebbeket ilyen célra megvenni. Ha kedvező áron szeretnél használható gépet, az Oleo-Mac gépeket is figyelmedbe ajánlom, az olcsóbbak közül azok a legmegbízhatóbbak. Persze abból sem a legkisebb.
2016. márc. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 dirtboy ***** válasza:

ma 14:39

ole pár éve már nem olyan jó vétel mivel amit anno 56ért vettél meg az ma már 70ezer.

annyiért meg ott a hus 236 ami megeszi az oleot.

2016. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nekem Makitám van,35 lappal . 6 éve használom,és nem csalódtam benn.A lánc legyen éles,ez a fontos.Nem kell a nagy márka nevekre ugrani.Ez em kinai,németben gyártották .
2016. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 dirtboy ***** válasza:

/Nem kell a nagy márka nevekre ugrani.Ez em kinai,németben gyártották./

ezt nem nagyon értem,a makita 1991ben vásárolta fel a dolmart ami nagy múltú láncfűrész gyártó cég.

mellesleg a maikta japáncég nem kínai.

szóval nem kell lenézni a makitát,az is neves gyártó csak láncfűrész terén nem annyira ismert mint a stihl vagy a husq.

2016. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%
Makitát én is jó szívvel merném javasolni, nagyon jók a fűrészei is. Azt viszont sok helyen olvasom, hogy "a lánc legyen éles, ez a fontos". Hadd kérdezzem már meg, melyik az a fűrész, amelyiknél nem fontos, hogy éles legyen a lánc?? :-) Felejtsük már el ezt a hülyeséget, ez majdnem olyan, mintha pl egy autónál hangsúlyoznánk, hogy a kerék legyen mindig felfújva. Evidens, hogy a láncnak élesnek kell lenni. Minden fűrészen.
2016. márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Érdekes,sok jó tanács mindenkinek. Nem tudom milyen típus makita illetve oleo mac láncfűrész évi 8 m³ 30 átmérő körül tűzifa vágáshoz.Remélem jó dönteni kell.
2016. márc. 7. 23:32
 9/22 A kérdező kommentje:
Évente kb 8 köbméter 30 cm körül átmérő tűzifa vágáshoz milyen kell lóerő és köbcentis láncfűrész?
2016. márc. 8. 11:45
 10/22 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt a fórumot: [link]

Itt IS tudnak elég sok jó dolgot mondani a kiválasztással kapcsolatban.

Harmadik válaszoló jól mondta, nem érdemes szinte a legkisebb fűrészt venni, mert az nem erre való.

Nem lebeszélni akarlak a vásárlásról, de ha van láncfűrészes ismerősöd, vagy favágó a környéken, az ezt a mennyiséget egy nagy fűrésszel kb. 4-5 tankból összevágja, ártól függően 10-15 ezer forint. Azért erre a lehetőségre is gondolj! (Neked nem kell benzint, olajokat, láncot venni, s szervizelni a gépet.)

2016. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!