Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Awi hegesztés Láttam egy két...

AAAtteesz kérdése:

Awi hegesztés Láttam egy két oldalon hogy eladó ívhegesztő. Ha van hozzá awi kábel lehet vele awizni, ez létezhet?

Figyelt kérdés
Úgy értem lehetséges hogy egy ívhegesztővel lehet awi technikával is hegeszteni ?

2016. máj. 4. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A jelleggörbéje majdnem ideális, a gázadagolást neked kell megoldanod (olyan kábel kell, amin kis tekerővel ráengeded, amit magad kötöttél a csőre), nyilván kell még palack, töltet, reduktor, csövek, és meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy az ívgyújtás érintéssel (igazából gyufagyújtásszerűen) történik, lehetnek volfrám zárványok a varratban emiatt, és az ív megszakítása is hirtelen eltávolítással lehetséges, amitől a varratvég gázvédelem nélkül marad elég nagy valószínűséggel. A köszörűt is kicsit gyakrabban kell felpörgetni a volfrám hegyezéséhez, mert odaérintve kerül rá az olvadékból nem is túl ritkán.
2016. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2016. máj. 4. 20:39
 3/5 anonim válasza:
Ha nincs hozzá akkor is elképzelhető hogy lehet vele. Manapság a legtöbb gép amelyikkel lehet átkapcsolható avi módba, de régebben léteztek olyanok is hogy nem kellet kapcsolni. Ez azon múlik hogy van-e beépített Arc force és hot start funkció vagy nincs, ugyanis ezek amilyen hasznosak pálcás hegesztésnél olyannyira akadályozzák az avi-t. Ha konkrétan érdekel egy gép nézz utána a gépkönyvében vagy hogy mit írnak róla a neten. Ha hegesztőgépet akarsz venni itt van pár ismertető: [link]
2016. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáltam keresni erre, hogy a hotstart meg az arcforce miben akadályozza az awi bohóckodást, de nem találtam semmit. Mivel én is hasonló felállással kezdeném a gyakorlást, és mivel cimbinek törlődött vagy tiltódott a fiókja, emiatt nemigen tudom privátban megkérdezni tőle, tőletek kérdezném: tud erről valaki valamit? Aztán ha nem csusszan be válasz, kiírom kérdésként, má ha eszembe jut...
2016. jún. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mindenféle egyenáramú hegesztőgéppel lehet AWI eljárással aluminiumot hegeszteni.
2017. aug. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!