Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » AWI hegesztők! Adnátok pár...

AWI hegesztők! Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés

Jövőhéten megyek próbamunkára. Ha minden igaz és nem vagyok túl béna, felvesznek gyakornoknak, majd megtanítanak hegeszteni AWI-val.


Fogyós végzettségem van.


Próbamunkán 60 cm átmérőjű forgatott cső lesz két sorban (gyök, takaró). Anyagvastagságra ha jól emlékszem 5mm körüli.


Gyakorolni van lehetőségem.


Pár tippet tudnátok adni,hogy hogyan csináljam?

Gondolok itt arra,hogy a pisztolyt milyen szögben tartsam a gyök illetve a takaró varrat készítésekor. Gyöknél egyenesen húzzam-e vagy cikázzak,stb..


Minden tanácsot,segítséget szívesen fogadok.


Köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 2. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyakorlást sima maradék lemezen kezdd hozaganyag nélkül! Csak a cseppet kell terelni, az áramerősséggel kell játszani. Semmi impulzus még, az impulzus lányoknak való. :D


Alapvetően kétféle pisztolytartás fordul elő. A tollszár fogással, kitámasztott csuklóval megoldott a gyakoribb, kényelmesebb, és általában pontatlanabb. Amikor ez nem alkalmazható, majdnem biztosan alkalmazható a kedvenc ujjadat lefelé nyújtva támasztás. Magyarul: leteszed a középső ujjadat, vagy amelyiket adott helyzetben választod. Ez hosszabb varratoknál jobb (könnyebb csúsztatni, mint a letett csuklódat).


A volfrám teljesen merőlegestől kb 25 fokos jobbra (balkezesek balra) döntésig viselkedik normálisan. Mindig tűhegyes legyen. Saját köszörűd legyen külön volfrám hegyezésre! Mindig heggyel előre (igen, forgásiránnyal szemben!) tartsd a kőre, és finoman odaérintve (nagyon letámaszva a köszörű asztalán), egyenletesen fordítva rajta kényelmes mértékűt jó kell legyen. A hegyezés szögét úgy szokták ökölszabályba rögzíteni, hogy hegy mint kúp magassága az elektródaátmérő 2,5-szöröse legyen. Természetesen el lehet térni ettől, lefelé még erőteljesen is. Ettől az ív kiszélesedik, sokkal többet szabályoz így az ívhossz a hőbevitelen, míg hosszabb heggyel ellenkezőleg, de minél nagyobb az áramerősség, annál kevésbé lesz tartós a tűhegyes állapot, táncolni kezd az ív.


Ha alut hegesztesz majd, akkor váltóáramon nyomod majd. Gépenként és feladatonkén eltérő, mi a jó beállítás hullámalakra, esetleg ha van, frekvenciára. Játszani kell és tapasztalni.


Kicsit engedékenyebb az ingatással, mint a bevont: nem kell ragaszkodni egyáltalán ilyesmihez, hogy ne csuklóból dolgozz, lehet lóbálni. Azt, hogy kell-e, most is a kívánt varratszélesség vagy az áthidalni kívánt rés dönti el. Persze ez mindig az elektródamérethez és a hozaganyag átmérőjéhez viszonyítva. Találsz táblázatokat erről, minimum angolul.


Inkább előre-hátra mozgatással fogsz sokat bajlódni, mire mestere leszel, és tied lesz a hatalom. Kicsit a kelleténél nagyobb a rés egy tompánál, és már roskad is, ha vékony az anyag vagy az orrész. Gyorsabb vagy lassabb, mindig ugyanannyit visszábbsuhanva, hogy szép pikkelyek legyenek... Persze ahogy melegszik az anyag, változik az ütem.


A hozaganyag adagolása lesz még egy jó móka. A saját stílusodat kell megtalálnod, pontosnak kell lenned, és a leolvadó hozaganyagot is látnod kell mint ömledéket. Célszerű lehet egészen közel hajolni. Automata pajzs nagyon erősen ajánlott.

2016. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!


Megpróbálok figyelni mindenre.

Először mikor elkezdtem azt hittem,hogy nagyon rossz lesz,de jobban megy mint vártam. (Mondom ezt magamról)


Nem probléma,ha holnap rádírok,küldök pár képet,hogy milyen? Kíváncsi vagyok ,hogy mit mondasz.


A gyök átmegy végig,de nem az igazi,hol vastagabb,hol vékonyabb. Gondolom nem egyenletesen haladok,meg szerintem a hozaganyagot se egyenletesen adagolom.


A takaróval bajban vagyok. Ezt hogy húzzam? Teljesen egyenesen vagy cikkcakkban haladjak vele?

2016. máj. 5. 23:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egyenetlen gyök egy kicsit is jónak mondgató hegesztőnél (aki látja a cseppet és irányítja) túl kis szögű leélezés (tehát széles varrat, vékony gyök} vagy nagy hézag vagy egyenetlen hézag vagy kicsi/nagy orrszalag miatt fordul elő inkább. Fél mm rés, 1 mm orr, szigorú 60 fok, pontosság, erős kis fűzések pár centinként akár, és látod, hogy könnyebb szép gyököt alkotni sokkal :-)
2016. máj. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csőnél persze alul be kell férjen a hozaganyag, vagy akár fentről áttolva lenti szakasz gyökbe is, felül meg nem akarod, hogy roskadjon, tehát vagy vékony hozaganyag kell, vagy az orr vastagságával játszol, a megadott méretek csak fix kiinduló- és viszonyítási pontnak jók, de általában elégségesek is. Gép, kéz és helyzet dönti el, min változtatsz majd rajtuk.
2016. máj. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kajman válasza:
Szia felvettek végül ?
2017. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,felvettek.
2017. júl. 15. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!