Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi (20-30 éves) hegesztőpálc...

Régi (20-30 éves) hegesztőpálcákból van egy rakás. Hagyatékból. Van ezeknek szavatosságuk? Romolhatott a minőségük? Lehet még velük hegeszteni? Kipróbálni nem tudom mert semmi közöm a hegesztéshez.

Figyelt kérdés

2016. máj. 10. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Igen romolhatott a minőségük pláne ha nedves helyen volt tartva. De ilyenkor málik is szét. Ha küllemre és tapintásra is egészségesnek tűnik akkor az is.
2016. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ahogy előttem írták, úgy van.


Pénzt nemigen kapsz érte, de egy profi hegesztő amúgyis betenné kemencébe száradni pár napra, vagy órára...akkor újra tökéletes.


nedves elektródával nem lehet hegeszteni, de ha egészben van rajta a rutil, akkor szárítá után tökéletes.


Hívj egy hegesztő szakmunkást, az megmondja rutilos, vagy bázikus-e?

2016. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Működni fog az, csak ki kell szárítani. Olyat még nem hallottam, hogy akár a fémhuzal, akár a salakbevonat megromlana. A rutilos vagy bázikus csupán részletkérdés, a mai inverterek legtöbbje mindkét faját el tudja hegeszteni.
2016. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Attól hogy te még ilyenről nem hallottál még van. Be nedvesedik megrepedezik és egy része le hullik a bevonatnak. És lehet eldobni. Ehhez azért kell egy jó pár év.
2016. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Négyes, egyik szakmám szerkezetlakatos, és hidd el, én már akkor is az voltam, amikor a most 30 éves elektródák még igencsak fiatal cuccok voltak. Amiről lemállott a salakbevonat, gondolom a kérdezőnek is van annyi esze, hogy kiválogatja, és kidobja. A többi viszont szárítás után akkor is működni fog, ha te fejenpörögsz, és lehugyozod magad közben.
2016. máj. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Ideges vagy ? Nem ezt írtam én is az elõbb? Te meg azt mondtad ilyet még nem láttál. Nyugodj már le
2016. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy-egy új apró részlettel hasznomra volt mindegyik.

2016. máj. 12. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!