Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 230-as flex fémvágó korong...

230-as flex fémvágó korong mennyit bír? (Tartályt kellene szétvágni).

Figyelt kérdés

Egy földbe ásott acél tartályt kellene feldarabolni...

Álló, 1600 mm átmérő, 3000 mm magas, vastagsága kb. 10-20 mm - rozsdás, így pontosan nem tudom (tetőnyílásnál 20 mm vastag, de az soknak tűnik).

Nagyflexel tervezzük darabolni, csak kérdés, hogy hány korong kellene?

Tetőt, alját körbevágni, oldalát 3 felé, azaz összesen 5+5+3x2.5= 17.5 méter hosszú 10-20-as acélt kellene végigvágni.


Mielőtt valaki javasolná - lángvágó nem alkalmas, mert föld van mögötte, így az olvadt acél visszajönne (ezt még a Terminátor se bírta ki).

Egyben nem tudjuk kiemelni - épületben van, nincs hely körbeásni, sem kiemelni, súlya 2-4 tonna.


2016. jún. 9. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Én egy 1000 miliméter átmérőjű 5 miliméter falvastagságú tartályt vágtam ketté ahhoz 2 korongot használtam el a 250 miliméteres korongból.


Hát ennyi, hátha ez segít neked valamennyire.

2016. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán inkább plazmavágóval kellene megpróbálni.
2016. jún. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek! Kemény meló lesz,és sokáig fog tartani.

Egy "igazi flex-szel" is több műszak,egy egyszerű gép talán ki se bírja,max ha sokat pihenteted.

Cserébe 32ezer az ócskavas tonnája...de "adagolható" méretűre szét kellene vágni.

2016. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tapasztaltabbak válaszait is várom, akik rendszeresen dolgoznak nagyflexel : )


Plazmavágó szerintem ugyanolyan mint a lángvágó - föld van mögötte, így az olvadt fémet nem lehet kifújni - vagyis visszajön...

2016. jún. 12. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem célzásképpen: [link]


Tényleg vannak ötletes dolgok.

2016. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sikerült szétvágni?
2023. aug. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!