Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fél tégla vastag kisméretű...

Fél tégla vastag kisméretű téglából épült válaszfal elbír egy duplamosdót?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor hogy lehet megoldani?
2010. ápr. 12. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi itongból és funérlapból csináltuk, ebbe vágtág bele a mosdót.
2010. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed elég erősnek a falat, akkor a túloldalra rakj fel a falba süllyesztve egy hosszabb laposvas darabot, amire fel van hegesztve a csavar ami a túlsó oldalon kilóg ott, ahol a mosdó rögzítő lyukai vannak.

Mi így rögzítettük a bojlert gázbeton falra, aminek azért száz kiló felett van a súlya és még mindíg ott van.

2010. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 P.Vik ***** válasza:

Mind attol függ, hogy pontossan mi az anyaga annak a falnak, mert ha Ytong, akkor semmiképpen vázmerevítés nélkül, ha wienerberger akkor is ajálott valami alátámasztó merevítés amit a falba süllyesztenek, mert a fal keresztmetszete nem elegendő...kérdezzetek meg szakembert.

egy építészmérnök hallgató

2010. ápr. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves építészmérnök hallgató: ahogy már írtam: fél tégla vastag (tehát 12cm széles) kismérteű tégla fal. Tehát az anyaga kismérteű tégla.

Kedves első válaszadó: funérlapot szerintem nem a falhoz, hanem a szekrényhez használtatok. Ha mégis a falazáshoz, akkor arról dobj föl egy képet.

2010. ápr. 15. 09:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, itongból raktuk ki a lábat erre fektették rá a lapot duplán és ebbe vágtág bele a kagylót. Így már érthetőbb?
2010. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

én is így értettem, de így pont a lényege veszik el a kérdésnek

Ti úgy oldottátok meg, hogy ne a falra legyen felfüggesztve a mosdó, hanem a terheket az alatta lévő fal veszi fel.

A kérdés lényege hogy csavarozással, vagy falon keresztül történő rögzítésí módszerrel hogyan lehet felszerelni egy duplamosdót.

Tehát kresztmetszetbe a mosdó síkja merőleges a fal síkjára.

Mindenesetre köszönöm a választ, még ha nem is volt hasznos.

2010. ápr. 15. 16:28
 7/11 anonim ***** válasza:
12-es kisméretű téglafal simán kibírja!
2010. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10-es válaszfalba(lyukastégla) is tettünk fel már, a kisméretű meg ugye tömör, de ha a tutira mégy akkor tényleg az átmenő csavar a megoldás.
2010. ápr. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges az átmenő csavar, hiszen nem az a kérdés, hogy a tipli kijön-e a falból, hanem hogy a fal kidől-e! Nos, a fal nem fog kidőlni, és egy rendes tipli sem fog kijönni, a 12-es falból ugyanúgy, mint a 60centisből!
2010. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nem a kidőléstől félek, hanem attól hogy kiszakítja a falat. És ne felejtsük el, hogy duplamosdóról beszélünk.

Eként most néztem hogy egy 50L es bojlert is elbír, úgyhogy nem gondolnám hogy ezgondot okozna.

Köszönöm az válaszokat. Értékeltem őket

2010. ápr. 18. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!