Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Pet palack kompresszor tartály...

Pet palack kompresszor tartálynak?

Figyelt kérdés

Hülyekérdés,de : modellezek ,ezeket átlag kézzel szoktam festeni,de most van 3 darab amit sokáig tartana eléggé...,és mióta nincs rendes kompresszorom ,azóta nem is tudom a festékszórót használni,de a festékszóró megvan,légtömlőm van és a neten láttam 1 videót,hogy pet palackot használtak tartálynak ...

Autós lábpumpára gondoltam,van szelepem hozzá,amin mehetne a levegő egyrészt be, tömlő a másik felére és elvileg kész?

Persze tömíteni itt ott pici szélvédőragasztó paszta maradékkal...

Mit gondoltok?

Sajna nincs pénzem most új kompresszorra,2.4 bar kell a kis szóróhoz,és a pet palack meg 7-et nonstop elvileg bír...,és hát ingyen is lenne...

Persze tudom egy 2.5 literes üvegből nem lenne nehéz kifújni annyit,hogy 2.4 bar alá menjen az állandó nyomás...,de ezt mondjuk 6-7 palacknál már jobb helyzet övezné,csak sima tömlővel össze kell kapcsolni...

Fapados és ha nem figyelem a nyomást durr durr,de olcsóbb lenne 1 méter csövet vennem 500ft-ért mint új kompresszort...


2016. jún. 18. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ötlet egyáltalán nem rossz.

De mire a több palackot autós lábpumpával felnyomod 2,4 bar fölé kicombosodsz rendesen.

Nem beszélve arról ha 6 -7 bar közé szeretnéd.

Megjegyzem, az sem biztos, hogy az autós lábpumpa tud annyit.

Az, hogy esetleg az órája meddig van skálázva az egy dolog, (általában "parasztvakítás").

Ugyanis a személyautókba általában 2,2 - 2,4 bar kell.

A furgonokba 4,2 - 4,6 között, a teherautókba, kamionokba szoktak 6 - 7 bar közötti nyomást "tenni", de azt már nem lábpumpával.

A kis 12V-os hordozható autó kompresszorok is általában max 4,5 - 5 bar nyomást tudnak (a jobbak).

2016. jún. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!