Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik szöghajtás zsír a...

Melyik szöghajtás zsír a jobb, a a fekete grafitos sthil, oleomac, vagy a vajszínű folyósabb husqvarna?

Figyelt kérdés

gondolom a stihl meg az oleo mac egy cégtől veszi ezt a grafitos fekete zsírt, én is ilyet használtam régebben, de nem rég vettem husqvarna szöghajtás zsírt és ilyen fehér jóval folyósabb zsír van a tubusban.


ennek is jó lehet a kenőképessége ?


erről van szó egyébként

[link]


2016. aug. 5. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha van mindkettő akkor össze tudod hasonlítani a kenési paramétereket a dobozon
2016. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki váló mind 2 kenőképessége.Ilyen gépeket is szoktam javítani,de A saját gépeimbe Mos2 zsírt használok.Ennek a kenése olyan,hogy tartós,hosszú üzem mellet is éppen hogy meglangyosodik a szöghajtás.
2016. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

szóval akkor azt mondod hogy jó az a husqvarna zsír ?

mert már ezektől is hülyét tudok kapni sokszor hogy melyik a jó és melyik kevésbé,

úgy mint az adalékoktól

valakinek az ásványi a tökéletes,valakinek a fél,valakinek meg a teljesen szintetikus adalék...

2016. aug. 5. 12:28
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Nagysebességű gördülőcsapgyakhoz, fogadkerekekhez EP hatsú NLGI2 vagy 3 osztalyú zsír való. Ilyen pl a Husqvarna zsírja.

Szilard kenőanyagot is tartalmazó zsírok nem valók ilyen helyekre. Azok a forgózsámolyokba, gömbfejekbe, vagy rezonáló, ütésszerűen terhelt helyekre valók.

2016. aug. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
grafitos zsírt soha nem teszünk nagy fordulatos hajtásba.
2016. aug. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

akkor ezek miért grafitosak ???

a szöghajtás is nagy fordulaton működik nem ?


[link]


[link]


[link]

2016. aug. 6. 12:03
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Hatos.Hagyd ezt a két okostojást.Én már nem vitatkozom ilyenekkel,mint a 4-es és 5-ös.Nekem a Mos2 szír tökéletesebb nem is lehetne.A Sthill is kibszásból gyártja szöghajtásba a grafitos zsírt.
2016. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én az az okostojás vagyok akinek a hivatása a kenéstechnika.

A kereskedelem nagyon egyszerűen működik. Mindent eladnak amit megakarnak venni.

Ugyan az a paprika édes ha kell és csípős ha a vevő úgy kívánja.

A kenőanyag kereskedelem is ilyen.

Normális ember nem fizet pár gramm zsírért több kg-nak árat, csak mert egy ismert gép gyár márkája van rajta.

Így ha kell grafitos lesz a "sima gép zsír" is. ;-) "Ez jobb mint az olcsó! Ez kell bele!" (Hát persze hogy jobb! Nekünk! Mert nagyobb a haszon!)

Hála Istennek a kenéstechnikusok értik a szakmájukat a Stihl-nél is, az Oregon-nál is, és a ALCO-nál is. Nem tesznek bele ilyen kenőanyagba sem grafitot, sem molibdén diszulfidot, sem politetrafluoretilént. Mert tudják ők is, hogy tönkreteszi a gördülőcsapágyakat!

Kétkedőknek, legendákat terjesztő szerelőknek, egy kis házi feladat:

A linken szereplő zsírok csomagolásán tessék keresni "Graphite" feliratot. (Nagyon jó felbontású képek érhetők el a neten nem muszáj megvenni) A gyártók honlapján a termékek leírásaban. (Ott sem lesz) Illetve a biztonsági adatlapokban az összetevőknél.

Aki esetleg az oregonproducts.HU-n megtalálná a grafitos zsírt, ne csodálkozzon. Csak ott szerepel így! De, sem a biztonsági adatlapján nem lesz feltüntetve, sem a többi nyelven, ha a oregonproducts.COM-on keresi az ember. :-)

Na? Vajon miért?

Az egyik linken egy homályos kép szerepel, annak itt a leírása.

[link]

Mezei litiumos zsír. Az is. Ennyi pénzért 2 kilót lehet venni ha úgy kéred litiumos EP-0-s zsír.

2016. aug. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8 -as. Náunk a cégnél is vannak hegesztő mérnökök,ez a hivatásuk ,és még sincs fogalmuk az egész hegesztési folyamatról.Az elmélet és a gyakorlat közt van különbség.Már kezdenek ők is rájönni,és inkább a gyakorlatias emberek véleményét kérik.A melóst.Itt meg az van ,hogy adalékolják is a különböző kenőzsírokat ,különböző adalékokkal,mint a motor olajokat.Mint írtad is, az alap ,a kenőzsírok u.azok,de az adalékok eltérnek mennyiségben,összetételben.Te is tanuld elméleten,majd más lesz a gyakorlatban.
2016. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Kilences! Ha már meg lettem szólítva...

Előre bocsájtom, hogy senkit nem akarok meggyőzni.

Aki megértette, megfogadta a tanácsot, annak váljék hasznára. Aki nem fogadja meg, az viselje következményeit.

A kérdező kérdésére feleltem, és pont.

Tisztban vagyok a műhely virtussal. "A mérnök az hülye!" "Mega technikus is."

Nem. Van esze. Kommunikálni is.

Azért kérdezi a szakikat. ...hogy akkor mi nem jó? Hogyan "kellene" csinálni? Mert így már is kiderül hol, vagy miben, nem tartották be a technológiai utasításokat.

Mert ha az ember úgy állítana be ordítva, hogy: "Mit nem értesz azon te büdösgyökér, hogy..."

Akkor lapítana mindenki. "Mert szarnak bajnak nincs gazdája!"


Nálunk ilyen nincs. Nàlunk nem a hegesztő tanítja a mérnököt. Szép is lenne!

Megállapodtunk. Ők nem terveznek banyagépeket, mi meg nem gyártjuk.

A cipész maradjon a kaptafánál!

Kíváló, jól felkészült szakmunkások dolgoznak, akik rendszeresen járnak tovább képzésre, a munkájukat el ismeri mindenki ...és ami a legfontosabb, maximális technológiai fegyelemet tartanak.


Köszönöm, hogy összefoglaltad a hivatásomat két laza mondatban.;-)

Én egy mondatban szoktam : Jó zsíros állás! ;-)

2016. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!