Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Betonba fúrtunk fel egy...

Betonba fúrtunk fel egy polcot és az egyik csavart beletörtem a müanyag menetbe (dübelbe). Hogy szedjem ki?

Figyelt kérdés
Kalapácsfúróval direkt nagyobb lyukat fúrtam bele (mielőtt a dübel belement és belecsavartam). A polc tartócsavara hajlított végű. Ahol kezdődik rajta a menet ott törött le. Hogyan lehetne kiszedni dübelestől az egészet?

2016. aug. 15. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire fontos, hogy pont ott legyen az a polc és ne 2 cm-el fentebb vagy lentebb? Mert akkor egyszerűen fúrsz másikat azt meg eltünteted ha zavaró. Én amikor így jártam és csak oda volt jó kivéstem, de lehet, hogy van egyszerűbb.
2016. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtál, célszerűbb odébbrakni. Vagy hegessz rá egy vasdarabot amivel ki tudod hajtani
2016. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Albérletben lakunk, szeretném kicserélni egy használható dübelre, így az utánnunk lévők is tudnák használni. A polcon pár emléktárgy van, illetve diszítés, nincs 5 kg a kettő együtt, ezt szerintem simán tartani fogja.


Jelenlegi állás szerint a csavaros vége az teljesen bent van benyulni érte nem nagyon lehet, csípőfogóval a dübel ketté szakadna, ha kiszedném. A másik végét meg belekalapáltam elég rendesen szorul a polcot jól tartja.

2016. aug. 15. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Beflexelném hogy csavarhúzót tudjak tenni a csonkba. Dübel ki, helyére új, szétbarmolt vakolat átmenetileg glettelve elviselhető lesz, a következő meszelés pedig végleg eltünteti a baleset emlékeit.
2016. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha annyira be lett hajtva, hogy eltört, akkor így beleflexelve valószínűleg nem jönne ki, a bevágás melletti részek simán letörnének.

Esetleg az lenne megoldás, hogy mikor megvan ez a bevágás, akkor gázlámpával melegíteni, vagy forrasztópákával a csavart, hogy a műanyag hátha megpuhul és már nem tart annyira.

2016. aug. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Átmérőfüggő természetesen, van az a vékony csavar, ahol jobban meg is éri a műanyag szutykot rongálni, ami szintén nem egy nagy eresztés akkor már... :)
2016. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!