Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ettől nem pattanhat el a...

Ettől nem pattanhat el a flexnek a korongja?

Figyelt kérdés
[link] (időzítéstől nézzétek) Én nem mernék ilyen csinálni flexel...faterom is folyton cikiz,hogy fosok a flextől,pedig én nem a flextől fosok, hanem attól,hogy elpattan a korong és elvághatom vele bármimet.

2016. szept. 7. 17:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szóval,hogy felfele is huzza, meg lefele is, azt a vékony korongot...rossz nézni
2016. szept. 7. 17:40
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
csak simogatja, mi törne el?
2016. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor alaptalanul félek ilyen helyzetekben? mikor vágok vasat akkor is fosok,hogy elpattan...nem pattan el olyan könnyen?
2016. szept. 7. 18:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

amikor forog keménnyé válik

ezek erre vannak kitalálva ...

nem papírból van, több réteg, huzallal.

2016. szept. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam...tökre félve vágtam neki mindig :D köszi szépen!
2016. szept. 7. 18:26
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, elpattanhat ilyentől.

Igaz, ezek a mai korongok már igen erősek, de nem terhelhetőek oldalirányban a végletekig. Ezért is szokták a vágókorongokra írni, hogy csiszolásra nem használható.

Na nem mintha én nem csiszolnék vele :) , ha vágok valamit, a sorjázáshoz természetesen én is lusta vagyok csiszolót felrakni.

Pedig 180-as vágókorong már ment szét a kezemben, ráadásul egy nagy létra tetején...

De hát miért pont én legyek az, aki tanul a saját hibáiból.


Rendeltetésszerűen, azaz vágás esetén, ha fent van a védőburkolat, nem kell félned. Ha oldalirányban nem éri erő a korongot, akkor tényleg nagyon bírja a terhelést, az esetleg lepattogó részeket meg a burkolat hárítja.

2016. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor az előző hülyeséget írt,hogy felkeményedik?

Meg amúgy amikor vágok és pl kinyújtott kézzel kell, és helyezkedek, aközben is mozoghat pédaéorűnyban, olyankor megfeszülhet és elpattanhat?

2016. szept. 7. 19:56
 8/13 anonim ***** válasza:

ember ott a video.

Ez erre van kitalálva, csiszolásnál simogatni kell, attól nem törhet, a vége érdes és kopik, ezért tudsz vele csiszolni.

Beljebb nem érdes és nem is kopik, mert a huzalok, rétegek összetartják.

Különben van papír korong is, amivel csiszolni lehet az oldalával.

Az oldalával, mert a forgástól kökemény lesz

2016. szept. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Az a csiszolókorong, ami csiszolásra lett kitalálva. Annak az a lényege, hogy vastag és nem szimmetrikus, pont azért, hogy nagy oldalirányú erőt is el tudjon viselni.

Ez a vékony korong csak sugárirányú erő elviselésére lett gyártva. Mint írtam, rá is szokták írni vagy a csomagolásra, vagy magára a korongra, hogy csiszolásra nem használható.


Az nyilván hülyeség, hogy felkeményedik, de az igaz, hogy a nagy fordulat miatt viszonylag nagy erőt visel el ez a vágókorong is, mert egy adott pontot nagyon rövid ideig ér a roncsoló erő, így az anyag tehetetlensége miatt nem törik túl könnyen.

Ugyanaz az elv, mint mikor egy gyertyát sűrített levegővel kilőnek egy ajtólapra, és a nagy sebesség miatt nem kenődik fel rá, mint kis sebességnél tenné, hanem átüti az ajtólapot, biztos láttál már ilyen filmet Discovery-n vagy hasonló adón.

2016. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ßassza meg, elírtam, nem sugárirányú erőt akartam, hanem palástirányút.
2016. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!