Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem értem az alábbi videón...

Nem értem az alábbi videón 1:50-nél hogyan pattanhat be úgy a baba feje, hogy utána nem tud kijönni?

Figyelt kérdés

[link]


Ami bemegy, az ki is tud jönni, nem? De igazából azt sem értem, ha ki is tud jönni, hogy függőlegesen miért nem tud, pontosabban hogyan tud bemenni úgy, hogy közben függőlegesen meg nem fér ki. Geometriailag nem értem, gömb ilyent biztosan nem tud, de attól hogy ilyen alakú nem értem, hogy mit segít.



2014. nov. 7. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A lyuk lent szélesebb, mint a nyílásánál, ez gondolom, egyértelmű.

Az összetétel valószínűleg azon alapul, hogy a forgás súrlódása láthatóan égeti a fát, és a hőhatás miatt elpárolog a két érintkező felület külső részéből az ott lévő víz (ami, gondolom, lehet vagy 15-20 %, azaz légszáraz), így egy egész kicsivel kisebb lesz a gömb, valamint nagyobb a neki való nyílás.

Később a fa a levegőből visszaszedi a normál nedvességet, így a gömb mondjuk fél vagy egy mm-rel is nagyobb lehet, mint a nyakfurat szája. Ami elég ahhoz, hogy a fej forogjon, de ne jöjjön ki a helyéről.

2014. nov. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!