Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell hegeszteni? Mire...

Hogyan kell hegeszteni? Mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés

Nem csináltam még soha. Azt tudom, hogy a védőszemüveget vagy pajzson keresztül szabad csak nézni, de azon kívül mi fontos még? Pl, hogy ne rázzon meg az áram, vagy bármi...

KÖszönöm


2016. okt. 5. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolod, itt a 4÷5 mondatos válaszok alapján megtanulsz hegeszteni? Szerinted ennyi elég egy szakma barkácsolás-szintű elsajátítísához?

.

Erre csak egyetlen jó válasz adható:

úgy kell csinálni, hogy te biztonságban légy, az eredmény pedig jó legyen.

2016. okt. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gázzal. Biztosan nem ráz meg az áram.
2016. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne fogd meg egyszerre a két elektródát! Üresjárati feszültség 50V körül van, ami még nem veszélyes, de egyéni érzékenység kérdése.

Én úgy tanultam meg, hogy 10 perc alatt elmagyarázta a kollégám, majd otthon kipróbáltam a hallottakat és működött.

Egy sima vaslemezen tanulj! Úgy kezdd, hogy az elektródával kb 30-45 fokos szögben lazán húzkodod, karcolgatod a lemezt. Ha nagyon rányomod, akkor odaragad, ha távol tartod, megszakad az ív. Ha így kitapasztalod az ívhúzást, akkor menni fog.

Minden új elektródával így kezdd, azaz húzogassad. Ekkor úgymond "begyújt" a pálca és könnyebb vele hegeszteni. Persze a profik "begyújtás" nélkül is tudnak.

2016. okt. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van hegesztő szakmunkás végzettségem, több mint 10 éve hegesztek, de nem vagyok megelégedve sokszor a hegesztésemmel.

Ez olyan mint a vezetés.

Mindenki azt hiszi hogy tud, pedig csak nagyon kevesen..

2016. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!