Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kinek mi a tapasztalata a...

Kinek mi a tapasztalata a sörös dobozos napkollektorról?

Figyelt kérdés

Sörös napkollektorról sok sok videót láttam a joutube-n. Van aki a sörös doboznak mindkét végét le vágja, csiszolja... stb hogy jobban hamarabb átmenjen a meleg levegő! Van aki 3 lukat belefúr, v mint a ventilátorlapát, és ezáltal lassabban kering a levegő! Nagyon jó fűtés rásegítő! Láttam, tapasztaltam.

Kérésem tisztességes, tapasztalt, és akiknek van- válaszokat várok



#lemez #olcsó #barkácsolás #nap melege #hó energia
2016. okt. 9. 15:57
1 2
 1/14 Shai-Hulud ***** válasza:
28%

Első tapasztalatom az volt, hogy jó a sör. :-)


Második nincs, csak azért verem itt a nyálamat, mert engem is érdekel a dolog.

Hátha ír valaki olyan is, akinek tényleg vannak tapasztalatai.

2016. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Van itt 1 oldalnyi, kérdések de nem találok összefüggést.Talán be néznek akiknek van.Idősek a szüleim, és nekik szeretnék segíteni, mint írtam, fűtés rásegítésként Lehet vele spórolni. Lásd most is szép napos idő van...
2016. okt. 9. 16:30
 3/14 anonim válasza:
0%
A ferjem egyszer nekikezdett,de ezt sem fejezte be .Nagyon jó ötletnek gondolta,lehet benne valami.Egy csomó dobozt összegyűjtött hozzá.Orulok h már nincsenek meg.Jó munkát hozzá.😊
2016. okt. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Salk Balázs ***** válasza:
Szuper hasznos dolog. Én megvágtam behajtottam, melegvizet csinálok vele.
2016. okt. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Aki meg nem szereti a sört, az nem kínlódik ilyen összetákolt hülyeséggel, hanem megveszi a kész csövet.


(Ugyanis nem mindenkinek van ingyen a szabadideje, hogy olyanra pazarolja, amit készen is megvehet.)

2016. okt. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#3-köszönöm (Y)

#5-nek, képzed el van szabadidőm! Szeretek barkácsolni!

" És figyelmetlen voltál:" Kérésem tisztességes, tapasztalt, és akiknek van- válaszokat várok! brrr Olvasd el legközelebb az egész kérdést!

Köszönöm megértésedet!

2016. okt. 10. 00:26
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Játszani el lehet vele, de olyan nagyon komoly teljesítményt ne várj tőle. Illetve lehet, de több dolgot is érdemes megfontolni:

Ahhoz, hogy nagy mennyiségben állíts elő vele meleg levegőt vagy vizet, nagy felületet kell betakarnod vele. Tetőre nem biztos hogy jó ötlet szerelni, a sörösdoboz oldala könnyen berogyik, az első jégeső vagy nagyobb hómennyiség végezne vele. Marad a házfal.

Igen ám, de ezzel egyben le is árnyékolod a falat, ami emiatt hűvösebbé válik, belül is. Viszont a hűvösebb falon több pára csapódik le, így akár penész is megjelenhet, ezt is vedd számításba.

Ezen kívül meg elég ronda is látványként egy nagy rakás sörösdobozt lesni minden nap a házfalon. Főleg ha még le is fested feketére a jobb hatásfok céljából.

2016. okt. 10. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Salk Balázs ***** válasza:
0%
20 évvel ezelőtt kiküszó
2016. okt. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Salk Balázs ***** válasza:
100%
Na még egyszer. 20 évvvel ezelőtt kiküszöbölt hibákról ír. Lehet tetőre tenni, a polycarbonát borítás megvédi, nem csúnyább mint a 26. Parabola antenna a tetőn, 250-300 dobozból már 4 fős családnak elegendő használati melegvizet lehet előállítani.
2016. okt. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9 ment a zöld! Én is max egyet értek-köszi

De jobban érdekelne a vélemény "Van aki a sörös doboznak mindkét végét le vágja, csiszolja... stb hogy jobban hamarabb átmenjen a meleg levegő! Van aki 3 lukat belefúr, v mint a ventilátorlapát, és ezáltal lassabban kering a levegő! " VÉLEMÉNY??? Köszönet a válaszolóknak, és azért várom a kiemeléses kérdésemre is a továbbiakban!

2016. okt. 10. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!