Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol lehet pamutot szerezni...

Hol lehet pamutot szerezni fonal készítéshez rokka használatával?

Figyelt kérdés
Dédim 80-90 éves rokkáját megszereltem,működőképes. Csipkeházakban lehet pamutot vagy ilyesmi anyagot szerezni fonáshoz? Ha igen hogy kérdezzek rá? Milyen néven keressem?

2016. okt. 20. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz kóc kell meg nyál.
2016. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyál? :| kifejtenéd bővebben egy kicsit :)
2016. okt. 21. 05:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Kócból csak madzagot lehet fonni, Az ujjaidat kell megnyálazni fonás közben, hogy jobban csússzon az anyag.

Régen voltak kártoló üzemek, ahol a gyapjút megkártolták és abból fontak. Olyan volt, mint egy vattapaplan. Nem hiszem, hogy még vannak ilyen cégek. Próbálkozhatsz vattából fonni, vagy veszel vékony fonalat és azt fonod 3-4 szálasan egybe.

2016. okt. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit: ahhoz, hogy egyenletes fonalat tudj fonni, gyakorlat kell. Meg kell tanulnod a pedált egyenletesen hajtani és a fonalat is egyenletesen engedni az orsóra.
2016. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :D
2016. okt. 21. 16:37
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a gyakorlat már megvan csak anyagot nem találtam még és mégegyszer köszönöm! :)
2016. okt. 21. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!