Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen menetvágót vegyek?

Milyen menetvágót vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 8mm átmérőjű csövem, aminek a külsején van egy csavarmenet, 1mm-es menetemelkedéssel és ránézésre talán 0.5mm mélységgel. Szeretnék levágni a csőből, és utána újrahúzni rajta a menetet. Azt hiszem acélból lehet, de nem vagyok egy nagy anyag tudós. Nézegettem a 10k körüli menetvágókat, és csak ilyen értékeket látok, hogy M8. Gondolom az lehet a 8mm-es átmérő. Ami érdekelne, hogy ezekben többféle menetemelkedéshez van vágófej, illetve, hogy milyen árkategóriában éri meg készletet venni ilyen házi célra, ahol kb. évente egyszer fog kelleni?

2016. nov. 2. 12:59
 1/4 Alain Delon ***** válasza:
52%
Ha cső, akkor nem mm, hanem coll a menet mértékegysége, ezért neked csőmenetmetsző fog kelleni.
2016. nov. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 1mm a menetemelkedés,akkor 8x1 metsző kelene,de azt inkább nagyobb szerszám boltban kapsz csak,mert ritkábban használatos mint a metrikus M8-as,minek a menetemelkedése 1,25.AZ ilyen kis átmérőjű csőre nem szoktak col menetet metszeni,főleg,ha vékony falú,mert nagy a menetemelkedése és mélysége az átmérő arányában és könnyen kilazul.Én nem költenék,ha évente egy menetet kellene javítani,metszeni,ha nem elmennék egy esztergályos műhelybe és ott talán max 2 sörért metszenének rá megfelelő menetet.A menetet egy gyakorlott szaki ránézésre megmondja,milyen fajta.A tolómérővel nem lehet pontosan,csak menetfésűvel,főleg egy laikusnak.
2016. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Menetfésű nélkül, tolómércével is simán meg lehet mérni elég pontosan a menetemelkedést, ha pl megmérsz 10 menetet, majd elosztod 10-el. Így sokkal pontosabb értéket kapsz, mintha 1 menetet mérnél meg. :)

Itt van 2 példa M8x1-es olcsó menetmetszőre, eredeti kínai:


[link]


[link]


Mindkettő 5-600,-Ft/db körül van, ingyen postázással, csak kb 2-4 hét mire megérkezik. Nekem van egy csomó méret ilyenből, és házi használatra teljesen jó, ha hetente 1-2x kell menetet metszeni. :)

2016. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Hidd el az pontosan 1mm, nem 1.25 :-) Közben találtam egy 40 darabos készletet 5300-ért, amiben van ilyen 8x1-es finom menetes metsző is, nem csak 8x1.25-ös. [link] Nem egy nagy szám, gondolom olcsó húsnak híg a leve itt is, de nekem szerintem elég lesz egy életre, amennyi menetet vágok. Szomszéd ilyesmivel foglalkozik egyébként, de nem szeretnék egy hetet várni, hogy megcsinálja nekem, meg szeretek szerszámokat venni, sokszor jól jött már, hogy maradt valami hasznos cucc egy-egy ilyen projektből.
2016. nov. 3. 03:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!