Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen intetted inverteres...

Milyen intetted inverteres hegesztőt vegyek?

Figyelt kérdés

Abszolút kezdőként hobbi célra keresek gépet. Zártszelvényből szertnék első körben egy kerti sufnit csinálni. 2-3 mm az anyagvastagság mac. A 2.5-ős elektróda elég lenne.

Mivel tényleg hobbi célra keresek nem lenne baj, ha olcsó lenne:) de azt mindenképpen szertném elkerülni, hogy veszek valamit olcsón és több vele a nyűg mint az öröm.


Ennél nem találtam olcsóbbat: [link]


Ennek mi a hátránya?



#hegesztő #inverteres milyen legyen?
2016. nov. 1. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A linkeltek hagyományos trafós gépek,30 alatt nem nagyon fogsz inverterest találni sehol.Gyakorlásra egy használt trafós gép is megteszi,azt már 10 körül lehet venni.(vatera,jófogás..stb)Hátrányuk(amennyiben nincs benne plusz vetillátoros hűtés),hogy hamar túlmelegszenek.Folyamatosan nem tudsz dolgozni vele.
2016. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltél nem inverteres de ha csak hobbiból kell nem is fontos hogy inverteres legyen. De ez nagyon olcsó ahhoz hogy komolyabban is használd gxanítom nem túl erős esetleg hamar melegedhet és kikapcsol. Jó az ilyen gép de kicsit nagyobbat vegyél. Nekem ilyen van : [link]
2016. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az inverteres azért lenne fontos, mert a sima folyton leverte a villanyóránál a kismegszakítót:( Inverteressel meg simán lehetett hegeszteni . Még ezt találtam emberi árban, de ha ez is gázos lehet jobban járok, ha kölcsönzök. [link]
2016. nov. 1. 19:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


Inverteres gépnél javaslom, hogy csakis boltból. Lehet drágább lesz 10ezerrel meg 30-40 amperrel kevesebb,de azt garantáltan tudja. Amit a neten látni,hogy 29990Ft és 250 A,abból az értékből 70-90A levonandó és akkor megkapjuk a valós felső teljesítményt. Már csak azért is,mert egy fázisú hálózatból, főleg ha 16A a bemeneő biztosíték, nem nagyon hozható ki a 250A. Elvben lehet,de ritka az olyan gép, azok is kérik a 20A-t. Ha ilyen ház körüli, barkács-hobbi célokra kell, akkor tudom javasloni az iWeld Gorilla Pocket Powert vagy az Alfaweld gépeit. Egy-két ezer forint az eltérés közüttük, mindkettő magyar cég,garanciával. Ha kicsit többet szánsz rá, akkor Trakis-Hetra inverter. Linkelem neked őket.

[link]


[link]


[link]


Ui.: Gondolom a biztosíték legalább 16A C-s "lomha" és nem amiatt veri le a trafód.


Remélem segítettem!

2016. nov. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!