Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Stihl ms 180 láncfűrészről...

Riegler René kérdése:

Stihl ms 180 láncfűrészről véleményt kérek?

Figyelt kérdés

2016. nov. 3. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Kertápoláshoz találták ki. Kis teljesítményű fűrész, vékonyabb ágak levágására, darabolására. Ha arra van használva, amire tervezték (nem erdőben dönteni, és nem a télre hozatott nyolc köb ölfát feldarabolni) akkor megbízható és tartós gép.
2016. nov. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
4 köbméter ágfát vágok össze arra jó? vagy hányast vegyek?
2016. nov. 4. 06:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Az építőipari vállalkozásomban a tetőfedőknél van kint MS180 fűrész, amit tetőléc és gerendák leszabásához, és gerendák csapolásához használnak. Nem igazán volt eddig vele gond, egyszer tört el valami belső műanyag alkatrész ott, ahol a gázadásnál a billentyűvel mozgatnak egy rudazatot a karburátor felé, de pár ezer forintból javítható volt. Ágfát darabolni szerintem megfelel a 180-as gép, de ha beleférne a keretbe, én a helyedben lehet, hogy kicsit nagyobbat vennék. Nekem otthoni munkára egy kicsit erősebb fűrészem (MS231) van, ez már jobban terhelhető, és van egy nagy teljesítményű (MS261) gépem is, azzal már erdei munkát végezni, dönteni, és vastagot darabolni is lehet.
2016. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Vagy a husqarna 543xp?

43cc

2016. nov. 4. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Na, azt ne akard az MS180-nal összehasonlítani, mert nem egy kategória. Árban sem. Lényegesen nagyobb gép, mint a 180-as.
2016. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt válaszokat úgy döntöttem veszek egy stihl ms 291-est.
2016. nov. 5. 07:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a Husqvarna 543-et választanám. Nagy barátja vagyok a Stihlnek, de fene tudja, miért, nekem a láncfűrész a Husqvarnánál kezdődik és végződik.
2016. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos hogy kinek mi a véleménye ez igy túl egyszerű! Kérdés mire szeretnéd használni. Én kisfürészt úgymond 50 cm³ alatt nem vennék. Tehát ott kezdődik pld hogy stihl 260 az egy nagyon jó fűrész és otthoni célra kiválóan alkalmas pld tűzifa szedésre,felvágásra és akár döntésre is,utóbbi nyilván a megfelelő határok betartásával kb max 50 cm átméréjű fákig. Nekem van egy régi 61 -es husqvarna ami nagyon bevált az 61,5 cm³ az kicsit nehezebb és nagyobb teljesítményű mint a fent emlitett 260-as stihl de pld nagyobb fák esetében azt használom döntésre. Összeségében szerintem jelen állapotában a stihl most jobb. Ugyanis fentebb irták hogy husqvarnanál kezdődik a fűrész.Valamikor nem volt lényeges különbség inkább igy mondanám pld 10-15 évvel ezelött! Mostanra sajnos a husqvarna sokat változtatott ami a minőség rovására ment és nem olyan strapabírók mint a régebbi szériák. Erdőn dolgozom lassan 13 éve és teszteltünk sok szériát. Nyilván ebbe üzlet politika van ebbe ne menjünk bele. Ami a lényeg ha te úgy döntöttél hogy ms 291-es stihl veszel és rendeltetésszerűen használod akkor elvileg egy életre ki kell szolgáljon otthoni használat során. Erdőn ugye más a helyzet ott sokszor annyi az üzemóra! Szóval 291-es az szerintem jó választás lesz. a 180-as sthil 31 cm3 míg a 291-es 55,5 cm3 igaz hogy árba is jóval húzosabb de ha van rá pénzed akkor megéri a nagyobbat venni a strapabiróbb és sokoldalúbb. Hajrá.
2016. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem MS180 van évente összevágok vele 8 erdei köbméter bükkfát, néha após átjön neki van nagyobb a 50cm átmérőjűekhez, de 3-4 alkalom és össze van vágva, minden tankolásnál pihen velem együtt legalább 10 percet simán jó kb 4-5 éves. Eddig csak lánc volt cserélve.
2018. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!