Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora anyagvastagságig...

Mekkora anyagvastagságig lehet lánggal vágni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 10. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kézi lángvágóval, acetilén égőgázzal, szerkezeti acél esetében kb. 300-350mm. Propán égőgázzal jelentősen kevesebb, kb. 70-100mm. A gépi lángvágók ettől többet is tudhatnak, akár 500mm-t is(acetilénnel).
2016. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem.Az történt hogy a suliban a lángvágásról tanultunk és a tanár kivetítette a táblára a szöveget amin az állt hogy: 1m keresztmetszetig használható.Én vissza kérdeztem hogy ez így jó?nem elírás?(azon kívül hogy millimétert használunk)Tehát 1000 mm? Azt mondta igen jó.Ma a gyakorlaton a szakoktató kiröhögött,de mutattam az írást és legyintett.Mind a kettő nagy szaki állítólag az oktatónak európai hegesztői vizsgája is van többek között (60 éves)A tanár fiatalabb de neki is sok végzettsége van.Kire hallgassak?
2016. nov. 10. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó kérdés. Elméletben szerintem nem kizárható 1000mm átvágása, gyakorlatban kétlem hogy alkalmaznák. Ugye itt gazdaságossági szempontokat is figyelembe kell venni, mert már egy 300mm-es vágás is rengeteg oxigént fogyaszt. Másfelől az alakhibák sem elhanyagolhatóak, ez 1000mm esetén már igen jelentős is lehet.


Szóval teljes biztossággal sajnos nem tudok válaszolni. De összességében, véleményem szerint, az 1000mm-es vágás nagy valószínűséggel kivitelezhető, de gyakorlati jelentősége nincsen sok.

2016. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Remélem birokra mennek egymással és eldöntik.:)
2016. nov. 10. 22:41
 5/7 anonim ***** válasza:
".Remélem birokra mennek egymással és eldöntik.:)" Igen! Az eddigiekböl is látszik, hogy téged ez a rész érdekel. Maga a technologia le van sz-rva. Jo szorakozást kisfiu!
2016. nov. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen valószínű!Bocs de lemaradt az idézőjel.Egyfelől... Másfelől... Ne magadból indulj ki...És ha szakmailag tudsz hozzátenni valamit az szívesen várom,de az ilyen botcsinálta pszichológiai elemzéseket tartsd meg magadnak a 60%-oddal.Köszi!
2016. nov. 11. 00:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom te hol élsz, de én még nem láttam két magasan kvalifikált szakembert szó szerint verekedni.Vitatkozni már igen.(Erre megy ki a játék) MUHAHA
2016. nov. 11. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!