Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nagyon megrakjuk a kazánt,...

Ha nagyon megrakjuk a kazánt, és túl nagy lánggal ég, felrobbanhat? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 20. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Fel.

Nyisd ki az ablakokat, hogy a nyomás ne törje ki őket, ha már felrobbantod a házat.

Egyébként vicces félretéve, valóban robbanhat, de ahhoz nagyon meg kell rakni, fával szerintem el se lehet olyan teljesítményt érni.

2016. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Attól nem, csak ha felmegy 90-100 fokra a víz, akkor nem is a kazán, hanem valahol a nyomás a rendszerben, csatlakozásnál, légtelenítőknél kivághatja a nyomás.

Ha nagyon hevesen ég, a levegőt el kell zárni az ajtón.

2016. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jaj, első, egy pillanatra tényleg nagyon megijedtem(: 65 fokra ment fel a hőfok, és 60 szokott lenni. Kiszedtem egy pár fát, és kinyitottam az ajtaját, nagy füst volt. De már leégett. Most nem merem újra meggyújtani. Azt hiszem, inkább gázzal fogok fűteni, nem megy nekem ez a kazánbegyújtás.

Akkor be kellett volna zárni az ajtaját?

2016. jan. 20. 12:07
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

60-65 fokon még semmi gond, kb 85-nél kezdj el izgulni, főként, ha még melegszik. Egy megoldás van erre az esetre, mégpedig, hogy a házon lévő összes nyílászárót kinyitod teljesen. Minél nagyobb a radiátorban lévő víz és a szobák hőmérséklete között a hőfokkülönbség, annál nagyobb hőteljesítményt tud leadni a radiátor (ettől semmi baja nem lesz). Lényeg: Vond el a hőteljesítményt a kazántól, mielőtt túlmelegedne.


A rendszer robbanása ellen elvileg véd a biztonsági szelep, ami elengedi a nyomást, de ne erre alapozz, láttam már én rossz biztonsági szelepet, nem egyet.

2016. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Ne féljél, meg arra figyelj, hogy a keringető szivattyú menjen.

Ha füstöl az elején az azért van, mert a kazán nincs felmelegedve és nem szigetel úgy, mert ugye tágul és akkor jobban zár.

Meg nézesd meg a kéményt, hogy legyen húzása.

2016. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Jah és igen, minél több az oxigén, annál jobban ég.

Ha bezárod az ajtaját, akkor kevesebbet kap.

2016. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező! Nyugodtan fűtsél fával, és felmehet akár 80-90 fokig az előremenő víz hőfoka.

Ha jár a keringető szivattyú, akkor nem lehet baj, mert a keringő víz elvezeti a kazánban képződő hőt, bármekkora a tűz benne. Úgy kell legyen méretezve a rendszer, hogy rendes nagy huzattal való égésnél sem történhet baj. Akkor kell megijedni, ha nagy a tűz a kazánban és áramszünet lesz. Na, akkor már forralhatja a vizet a kazán...

(Ekkor persze sürgősen el kell venni az összes levegőt tőle...)

2016. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan pakold csak annak mindegy ha dugig van a tűztér, amíg nem éri el a víz a 70-80 fokot, addig had égjen, ha eléri akkor becsukod a nyílást, ne kapjon levegőt, vagy csak keveset.

Sokkal jobb meleget ad és tartósabban lesz, mint gázzal.

2016. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most kicsit megnyugodtam. Csak ilyen nagy mínuszokban fűtünk fával, mert így az egész házat fűtjük. Gázzal szintenként fűtünk, napközben csak a padlófűtés megy lenn, éjjelre pedig a hálószobát és a fürdőt fenn. A többi szobában csak szinten tartás van.

2 éve költöztünk ide, akkor teljesen felújítottuk a fűtésrendszert, a szabályzókat is a mester állította be, és ősszel volt ellenőrizni. A kémény is rendben van, csak ez a hatalmas tűz nagyon megijesztett(:

2016. jan. 20. 14:33
 10/13 anonim ***** válasza:
nyugodj meg 60-65 fokon még soha nemrobbant fel kazán. az a lényeg hogy ottkell lenni ha megrakod a tüzet, és ha azt látod hogy 80-85 fokos a víz a keringtető szivattyút kapcsold be ha tovább emelkedik a víz hőmérséklete azonnal zárd le az összes levegő nyílást a kazánon és hagyd a keringtetőszvattyút müködni egész addig míg lenem megy a víz hőmérséklete 60 fok alá ha ez megvan óvatosan nyisd ki a levegőt a akazán alsó huzatajtajánál, ilyenkor újra beindúl a tüz és elkezd melegedni a víz ha megy folyamatosan a keringtető szivattyú nemlesz semmi baj a tűz leég és lezárhatod a huzat ajtót.Van huzatszabályzó termosztát a kazánodon?
2016. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!