Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szoba belső szigetelése mivel?

Szoba belső szigetelése mivel?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy nagyon hideg a szobám. Több okból is:


- Nagyon északon vagyunk, az időjárás egész évben esős és hideg (skócia)

- földszinti lakás

- szőnyeg helyett mindenhol laminált padló van, alatta nincs megfelelő szigetelés

- a szoba a lakás sarkán van, 2 fal is utca felőli

- van egy beépített szellőző rés a falon, + az alap is tele van szellőzőlyukakkal


Tudnátok ötleteket adni mivel tehetném melegebbé?


- Rendeltem padlónyőnyeget, + alá 100mm-es hőszigetelő réteget.

- a falon lévő szellőzőt hamarosan lezárom valamivel (és sziloplasztra gondoltam, de ha van jobb ötletetek szívesen meghallgatom

+ arra gondoltam belülre a falakra teszek valamiylen szigetelőanyagot. pl vmi ilyet:


[link]


Vélemények ezzel kapcsolatban?



2016. nov. 12. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézz utána a Multipor hőszigetelő lapoknak, az beltérre tökéletes.
2016. nov. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szellőzőnyílásokat ne sziloplaszttal, mert ha ki kell szedni macerás, és nem is szigetel. Ide inkább vastag tábla(5-10cm) nikecellből vágjál méretre dugókat, azzal tömd el. belülre szigetelni jó a parafa, sok előnye van,(nem penészedik, szellőzik, jó a tűzállósága,hangszigetel is, festhető, tapétázható) de akad más is, csak a penész miatt nehéz a választás.

Azzal a habosítotal a pára miatt ne szigetelj szerintem

2016. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!