Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Villamos hálózatról működő...

Villamos hálózatról működő kapucsengő beszereléséhez feltétlen kell villanyszerelő, vagy van konnektorba dughatós változat is?

Figyelt kérdés
Nem vagyok műszaki analfabéta (sőt). Villanyt is szoktam bütykölni, egyedül a vezetékes gázhoz nem nyúlok (bár olyan most itt nekem nincs is....)
2016. nov. 20. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Vezeték nélküliben van:

[link]

2016. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Villamos hálózatról működő kapucsengő transzformátoron keresztül működő értendő, vagy direkt 230V, ami életveszélyes.
2016. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Valamiféle transzformálás kellene, nem 230 -ról gondoltam direktben.

A vezeték nélküli (gondolom) elemet is igényel. Ha igen, az nem az igazi, mert teljesen elemes volt, csak hamar lemerült. A villamos hálózati vezeték nélküli hogyan működik?

2016. nov. 20. 20:01
 4/10 anonim ***** válasza:
"villamos hálózati vezeték nélküli " Pontosan ugy müködik mint a fábol vaskarika.
2016. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mit nem lehet ezen érteni?

Az első helyen szerepel egy link!

Ott találsz mindjárt az első helyen egyet, aminek a vevőjét(csengőjét) be kell dugni a konektorba, a nyomógombot meg odarakod ahova akarod -ahatótávolságon belül!

Pl. ez: [link]

2016. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Végül is nagyjából értettem, csak az volt egy kissé homályos, hogy a kinti rész működik -e "csak a levegőből", vagyis valamiféle áramforrás (pl. ceruzaelem v. ilyesmi) nélkül. De, akkor ezek szerint működik.
2016. nov. 20. 23:14
 7/10 A kérdező kommentje:
#4 -nek : Valszeg nem fejeztem ki szabatosan, de az a lényeg, hogy ne elemről menjen, hanem így-vagy úgy, de a 230 -ról, ami a házba van bevezetve.
2016. nov. 20. 23:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Nos, a nyomógombnak(adónak) valóban elemre van szüksége, de tartósat használva nálunk két évig bírta csere nélkül, mert csak addig használja míg nyomva van.

Ellentétben a vevővel amelyik állandóan fogyaszt, hiszen készenlétben kell lennie.

2016. nov. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha van vezeték a kapuig, akkor csengő transzformátorral a legcélszerűbb megoldani. Ez egy biztonsági transzformátor, szekunder oldala 3+5V. Ezt kell kivezetni a kapuhoz.
2016. nov. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!!
2016. nov. 21. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!