Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nos röviden, Szeretnék magamna...

Nos röviden, Szeretnék magamnak átalakítani egy motortkerékpárt (choppert) elektromos üzeművé átalakítani. Valyon valaki tud segíteni közületek?

Figyelt kérdés

-ha kicserélem a benzinüzemű motort egy elektromos motorra az befolyásolna-e valamit ha megállítana a rendőr, esetleg valami következményei lennének-e?


-Milyen akumlátorok szükségesek hozzá? -Mekkora maximum hatótávot tudnék elérni a motorral, ha az oldalsó tárolóegységeiket is tárolókká lenne átalakítva?


-A motorblokk választásával is meg vagyok lőve. Sok keresgélés után egy amerikai motort találtam megfelelőnek. Névszerint: K9hv Kostov.


-Ezek lennének a főbb kérdéseim. -Aki benne van a témában nagyon megköszönné ha felvetné az ötleteit/kioktatna :)



2016. nov. 30. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
A rendőr beutalna egy elmegyógyintézetbe.
2016. dec. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 acelsziv ***** válasza:
0%

Tehát elvennéd a chopper egyik lényegét - a hangját.

Miért?

2016. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát nem csak annyiból áll hogy motor és akksi..

Kell még hozzá szabályzó,potméter...

Ha mindegy mennyibe fog kerülni a végére akkor meg lehet csinálni mert am7gy 150-200 alatt nem hinnél hogy kijön.

Milyen motort raknál bele?

2016. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szia.Ezért is kértem segítséget.Naponta 200km-t utatzok és nem tudnám fenntartani a benzinüzemű motort.Ezért is jutottam arra a következtetésre,hogy elektromos üzeművé alakítanék át eggyet.Számoltam az árral.Szerintem is olyan összegbe kerülne+még maga a donor chopper is.

Ahogy nézegettem youtubon átépített motorokat ezt az egy motort találtam ami elég erős lenne:K9hv Kostov.

2016. dec. 1. 19:37
 5/13 veterán vas ***** válasza:
100%

Próbálj meg aludni.....

Holnapra talán elmúlik ez az elektromos-chopper gondolatod. Ha nem, nézesd meg magadat egy doktorral.

2016. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég érdekes beszélgetés folyik itt.

Azt írja az egyik válaszoló hogy 150-200k Forintból megállna a mutatvány (vagy a 150-200 az mi?). Ehhez képest a Kostov K9hv amit kinéztél motornak, az magába 1750USD. Remélem nem mondok nagy újdonságot hogy 1750USD az durván 500k Forintban. És akkor még nincs hozzá se akku, se vezérlőelektronika, nincs átalakítva a hajtás, nincs megterveztetve (ami a forgalomba helyezéshez feltétlenül szükséges), a gépmunka is pénzbe kerül stb...


Ha azt mondom 5 millából kijön ez a projekt, akkor szerintem az egy igen optimista becslés.


Reménykedek hogy ez nem egy komoly kérdés.

2016. dec. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 veterán vas ***** válasza:

A legszebb az egészben, hogy nem is egyszerűen egy elektromos motort szeretne a kérdező, hanem egy choppert kíván átalakítani.

Western csizmában, talpig rojtos bőrben, krómozott második világháborús rohamsisakkal a fején suhanna hangtalanul a lenyugvó nap fényében, a 66-os úton..........

Ó de szép lenne. ;)

2016. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves negatív kommenteket.

Nem vagyok benne a témában.Az eggyik ismerősöm ezt az ötletet ajánlotta fel,hogy így lenne nekem a legkifizetődőbb...Én nem olyan embereknek írtam a kérdést akik csak lenézni és kifigurázni tudják az embert.

2016. dec. 1. 21:13
 9/13 veterán vas ***** válasza:
100%
Hisztis sértődés helyett inkább azon kellene elgondolkodni, vajon miért nem látsz egyetlen ilyen járművet sem az utakon? :(
2016. dec. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

azért nem látni ilyeneket mert nem engedélyezik hogy házilag megépítsd

nem egy videó van a neten ahol átalakítják akár autót akár motort elektromossá csak az az egy bökkenő igen hogy nem engedik hogy használd az utakon hacsak nem fizetsz egy csomó pénz ki nekik


az a motor nem tudom megfelelő lenne e,elég nagy és az akkuigénye sem lehet kicsi

ha csak a vázat használod annak is van egy súlya meg ugye te is rajta vagy kb 150kiló lenne amit a motornak kéne mozgatni +az akksik

lenne pár ötletem ha meg akarod építeni :)

2016. dec. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!