Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lézernyomtatóval lehet szalvét...

Lézernyomtatóval lehet szalvétára nyomtatni?

Figyelt kérdés
Szeretnék decoupage-hoz házilag készíteni mintás szalvétát. Olyat már láttam,hogy valaki tintasugaras nyomtatóval sikeresen nyomtatott sima fehér szalvétára tetszőleges mintát, de vajon ezt lézer nyomtatóval is meg lehet tenni? Attól félek hogy a nyomtatási hőmérséklet miatt esetleg meggyullad a szalvéta. Illetve mivel tudnám az A4-es laphoz rögzíteni a szalvétát úgy, hogy ne olvadjon rá a fejre? Tintasugarashoz celluxxal meg más ragasztószalagokkal rögzítik de attól félek az leolvadna. Ötletek? Ha próbáltál már ilyesmit kérlek írd meg hogy és milyen géppel készítetted. köszönöm!

2016. dec. 31. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
En egy fenymasoloszalonban dolgoztam 7evig. En nem mernem a gepbe betenni a szalvetat.. de mondjuk az otthoni tintasugarasba se.. Inkabb vegyel transfer oldatot es nyomtass sima papirra!
2016. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csináltam már decoupage-t sima másolópapírral, és teljesen jól működött. Persze ez olyankor jó, ha egy felületet teljesen be akarsz fedni vele (pl. kép, doboz teteje stb.), ha részeket vágnál ki belőle, és úgy ragasztgatnád fel, ahhoz tényleg vastag.
2016. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szalvétára nem próbáltam nyomtatni, de selyempapír-szerű átütőpapírra igen.(nagyon régen ezt használták írógépnél a sokpéldányos indigós másolatok készítésére)

80 g-os fénymásolópapír rövidebb oldalánál (ahol bebújtatom a nyomtató kézi adagolójába) készítettem egy 10 mm-es visszahajtást, ez alá bedugtam az átütőpapírt, ott bent pár mm-es cellux-darabokkal rögzítettem, így eresztettem be a HP lézernyomtatóba. A hengerek tökéletesen továbbították ezt a szendvicset, hátul egyenesen kieresztettem, nem eresztettem a bonyolultabban elérhető első kidobó felé.

Nem volt vele baj.

2016. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meggyulladni 100% hogy nem fog a szalvéta a lézernyomtatóban. Annyira messze nincs magas hőmérséklete a hengernek. Cellux-ot (és más, műanyagalapú ragasztószalagot) viszont nem ajánlott lézernyomtatón keresztülengedni, mert az ráolvadhat a hengerre, így akár használhatatlanná is teheti a hengert. Persze csak ha közvetlenül érintkezik a hengerrel.

így az egyik fentebbi hozzászóló ötlete nem is tűnik rossznak: a szalvétát rácelluxozod az A4-es lap aljára, úgy, hogy lelógjon róla, és egy-két cm-nyi fedés legyen köztük. Erre rögzíted cellux-szal a szalvétát (kérdés, hogyan tudod eltávolítani róla a nyomtatást követően sérülésmentesen), majd az egészet visszahajtod, hogy a cellux az A4-es lap hajtása közé kerüljön és sehol ne lógjon ki. Így még ha esetleg meg is olvadna, a hengerrel közvetlenül nem érintkezik, mert minkét oldalról lap takarja.

Egy-két próbát megérhet, csak légy vele körültekintő.

2017. jan. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!