Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Páraáteresztő tetőfólia 5 év...

Páraáteresztő tetőfólia 5 év után miért esik szét?

Figyelt kérdés

5 éve lecseréltük a tetőt. Egy része tetőtér beépítéses lakás lett (manzárdtető). Felette még padlástér van. Már tavaly is láttam, hogy több részen meg van szakadva a fólia, de egy hete voltam fent és szinte az egész szét van menve. Szinte foszlik szét. Ez a fólia hibája, vagy az ácsé? Legtöbb helyen már a cserepet látni csak. Ezt kell javítani, vagy maradhat így.

Ilyen van (volt) rajta [link]



#tető #párazáró #fólia ács
2017. jan. 2. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ipari-hulladék fólia lett felrakva, ami UV fény nélkül is jobban öregedik mint a telefonom. Egy normális fóliának 20 évet is ki kell bírnia. Ha nem ázik be a cserép, és a porhó sem tud bemenni, akkor nagy baj nem történik, mert ez csak egy biztonsági fólia, és a párazárásban sincs szerepe. Ha nem akarod százezrekért átrakatni a tetőt így hagyhatod, csak azért sűrűbben kell ellenőrizni a cserép állapotát, nehogy beázás legyen a végén.
2017. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem a boltban ezt adták. Nem értek hozzá. Mert milyen a jó fólia? Tudsz mondani márkát, vagy valami jellemzőt róla? Remélem egy darabig nem kell hozzá nyúlni, de ha mégis, akkor normálisat rakatok fel. Minden gerenda, léc egyéb faanyag le lett kezelve gomba és fakárosító anyagok ellen, illetve valami tűzvédelmi előírás miatt, valamilyen égésgátlóval is lekenték. Tehát minden jó anyag, kivéve ezt a szart. Nem is értem miért ezt adták. Mondjuk az ács hümmögött, de felrakta, nem mondta, hogy ez nem jó.
2017. jan. 2. 14:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Vízszintesen, a hőszigetelésre teríts új páraáteresztő fóliát. Ez a fólia csak biztonsági, ahogy írták, ha eltörik egy cserép, vagy más beázás van, ne legyen vizes a hőszigetelés.
2017. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ezt az átvágós munkavégzéshez sorolnám.A nem ide valót felrakták,és minőségi fólia árat számoltak fel .

Mi még ennél is rosszabbul jártunk. A palára rakott lemezfedés alól ,meg egyszerűen kihagyták .Aztán a melléfúrt csavarok mentén csöpög be a víz .Azóta már a kivitelező is felszívódott .

2017. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez pont az a típusú fólia amiről már bebizonyosodott hogy tényleg ipari hulladék, rövid időn belül magától szétbomlik. Anyaghiba.

Elméletileg meg van nélküle a lemez, de a párásodás miatt ajánlott fóliát felrakni alá. A Masterplast termékeit ajánlom, van kifejezetten cserepeslemez alá való fóliájuk is.

2017. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk az ács a Deltavent páraáteresztő fóliát javasolta. Drága mint a fene, de állítólag a legjobb.
2017. jan. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem egyenlőre nem szedetem le a tetőt ezért. Majd sűrűbben járok fel a padlásra megnézni. Aztán, majd nyáron egy másik áccsal megnézetem azt a részt, ahol szigetelés van, hogy alatta nem vizesedik-e a szigetelés. Aztán meglátjuk mit mond.
2017. jan. 3. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!