Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Páraáteresztő fólia utólag?

Páraáteresztő fólia utólag?

Figyelt kérdés

Most vásároltam családi házat, aminek a tetőterét szeretném beépíteni. Egyszeresen átszellőztetett szigeteléssel szeretném megoldani, aminek a rétegrendje szerint kívülről páraáteresztő fóliára van szükség. Ugyebár két lehetőségem van, vagy a szarufák közé teszem utólag a fóliát, vagy pedig cserép, cserépléc le, rá a fólia, majd mindez vissza.

Az utóbbi mellett tenném le a voksom, mert így ugyanakkora helyre vastagabb szigetelést tudnék tenni. Ezt a műveletsort egy brigád milyen áron vállalná el nekem vajon? Mindent beszerzek hozzá, csak a munkát kellene elvégezni.



2015. dec. 16. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

"Meglévő tető héjazatcseréje és hőszigetelése" alatt, ha a régi léc, cserép megy vissza nem tudom hogy olcsóbb e.

2015. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Ha belülről akarnád tenni akkor sem megfelelő mert ellenlécezni kell!Nyáron beteszel a hűtőbe egy üveg üdítőt majd mikor lehűlt kirakod az asztalra és kicsit később megjelenik rajta a pára lecsapódás.Na szóval 24 óra leforgása alatt 1 m2 re kb 2 dl víz keletkezik pára gőz formájában!Ha nem szellőztetjük ki akkor kb 5-10 év elég,hogy szét porladjanak a cseréptartó lécek és akkor ne is említsük a szaruzat károsodását sem.Azt se felejtsd el a beszellőzést az ellen lécel kell biztosítani és a kiszellőzést a a legmagasabb ponton a pára-gőz eltávozásához.Kérdés milyen típusú a tetőd.Nyereg,sátor,manzárd,összetett,félnyereg,kontyolt,stb és milyen a jelenlegi héjazat ami rajta van.2500 Ft-tól akár a 12000 Ft/ m2 + áfa is lehet a m2 munka díj.
2015. dec. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!