Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van ilyen viszonylag olcsó...

Van ilyen viszonylag olcsó gép, otthoni használatra?

Figyelt kérdés
Olyan gépet keresek amivel egyszerűen lehetne tömítést vágni klingeritből, papírból. Karburátorhoz, vagy oldaldeknihez stb... neten nem tudom, hogy milyen néven keressem ezeket a gépeket? Szeretném ha nem lenne túl drága. Ha esetleg van olyan aminek számítógéppel lehet megadni a paramétereket vagy valami az sem okozna problémát!!

2017. jan. 11. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Olcsón???? Gépet??

veszel egy bőr lyukasztó készletet, egy jó fajta solingen ollót,indigós papír,meg bezsírzott felületú karburátor talpal átmásolod a kivágandó helyet a klingeritre,,és szépen legyártod magadnak.

2-3 próbálkozás után jó lesz,így csinálták régen is az öregek a zsigulihoz.

2017. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És még is milyen kisméretű nem ipari gép létezik erre ha én még is szeretnék vásárolni egyet? Vagy milyen néven keressem ezeket?
2017. jan. 13. 18:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Olyan hogy univerzális kicsi gép erre nincs,azaz nem létezik.


Létezik szabászati CNC gép is,de az se nem kicsi se nem olcsó.


1 eredeti tömítés milliós példányszámú legyártásához kell egy kisebb prés(1-10tonnás) és egy erre kívánt alakú/profilú elkészített EGYEDI szerszám(présszerszám) amit egy szerszámkészítő)1 szakma) csapat/vállalat (esztergályos+marós+köszörűs) legyártotta 3 hét alatt,akár több millió Ft-os áron.

Azután az egyedi profilú gép elkezdett termelni és néhány év alatt lesajtolt 5-10 millió tömítést amit egy betanított munkás kezelt. Ez így működött!nem tudom hogy te mire gondolsz..kis gép néven.


Szóval vagy legyártod magadnak az egyedi tömítést 500ft-ból(fent írtam),esetleg felkeresel egy tömítés készítő céget(ha van ilyen?) az meg csinálja neked 5E-20Eft-ért kézzel vagy CNC-vel,vagy beruházol és legyártatod az egyedi szerszámot 2-10 Millió Ft-ért egy szerszámkészítő műhellyel,és annyi tömítést gyárthatsz amennyit akarsz abból az egy típusból.

2017. jan. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!