Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elfagyott a vízvezetékben a...

Elfagyott a vízvezetékben a víz, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Külső falon a műanyag cső mert belül nem tudtam behozni fél méter vastag beton miatt.Austrotherm ( 5 cm vastag ) beburkoltam,középen apró darabok van tömve+ cső köpeny és van ráhúzva.Ez egy szivacsos szürke,hajlékony valami,a nevét nem tudom.Mind ez fel lett falazva és metlakittal dekorálva.Mind ennek ellenére mégis elfagyott.Szét bontás nélkül hogyan tudnám megszüntetni a jég dúgót?Már öntöttem a csőbe felülről só óldatot fagyállóval keverve,de ez nem igazán segít.Valami ötlet?A nejem már a kivilágítatlan nyújtófát keresi számomra mint hatékony fa testápolót.Mentsetek meg,nem tud mosni a géppel ez miatt.

Mindenkinek megy a zöld pacsi még a trolloknak is :D .


2017. jan. 12. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudsz csinálni hogy legyen víz idéglenesen hogy a vízóra aknában megbontod a csövet és rákötsz egy locsoló tömlőt, a másik végét a locsoló tömlőnek meg beviszed a házba és rákötöd a benti vezetékre, ez csak idéglenes megoldás ha kimostatok meg megfürödtetek lekell szerelni és kiönteni a csőből a vizet mert reggelre belefagy. Elég macerás de nincs más megoldás ha mosni akartok.
2017. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A lakás minden vizes blokkjában víz ,csak a mosó konyhában nincs.A slag persze megoldás lehet ideiglenesen,de attól tartok a jégdugó károsíthatja a csövet.
2017. jan. 12. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlen.


Fizikai megoldás

kinyitod a csapot az elfagyott részen és úgyhagyod.

kinyitod a csapot egy közeli helyen, ahol még van folyóvíz és hirtelen elzárod. Többször egymás után

Ha nem keményrefagyott a dugó, hanem csak kásás, akkor van esély, hogy a lendületben lévő víz megmozgassa.


kémiai megoldás

egy vékony (benzin)csövet fel kell dugni az eldugult részre és vagy melegvizet vagy alkoholt, fagyállót, kell bele pumpálni. (én pl permetezővel és a végére applikált vékoy csővel)


Vagy egy combos olajradiátort állíts a fal mellé.



De ha egyik sem segít, akkor a káromkodás biztos fog.

2017. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi,de ezeken már rég túl vagyok.A káromkodás sem segített mert az volt folyamatosan.

Ment a zöld pacsi.

2017. jan. 12. 22:29
 5/5 A kérdező kommentje:
A só és a fagyálló kombináció segített,felülről bele öntöttem a csőbe és már csak várni kellett.
2017. jan. 14. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!