Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen oldószerrel lehet...

Cselez kérdése:

Milyen oldószerrel lehet feloldani a régi lefolyócsatornában lerakódott zsírt?

Figyelt kérdés
A víz elfolyik, csak lassan és a padlón lévő összefolyóban túlcsordulás tapasztalható a fürdővíz leeresztése közben. Ez az állapot hosszú évek során lett egyre rosszabb és rosszabb. Szerintem a csővezeték beszűkült.

2017. jan. 14. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik erős lefolyótisztítóval megteheted, a használati utasítás szerint. Ha nem sikerül, "csőgörényt" kell alkalmazni, ez inkább szakembert kíván (dugulás-elhárítás).

Egyébként nemcsak a zsír a ludas, hanem a haj, szőr is, érdemes lefolyószűrőt használni!

2017. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, kipróbálom.
2017. jan. 14. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
NaOH
2017. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vegyél a gyógyszertárban 1 kg. szódabikarbónát (kb. 800,-) és 1-2 üveg 20%-os ecetet.

Önts bele a lefolyóba annyi szódabikarbónát, amennyit csak tudsz és öntsd utána negyed-fél üveg ecetet.

Ha kell, ismételd meg 1-2x.

Az egész lefolyórendszer habzani, zörögni fog, de utána úgy megy le a víz, mint a sicc!

Nálam hivatalos duguláselhárító így csinálta, azt mondta, hogy első nekifutásra így próbáljuk meg és csodák csodája, más beavatkozásra nem volt szükség.

Azóta, hogy láttam, én is így csinálom időnként, meg sem várva a dugulást.

2017. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!