Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha szeretnék hegesztővel...

Ha szeretnék hegesztővel barkácsolni, egy 15cm*20cm* 40cmhosszú téglalap alakú csövet, hol tudok hozzá alapanyagot szeretni?

Figyelt kérdés

Anyagvastagság olyan 2mm-10mm ig mindegy.


Meg úgy általánosságban fém barkácsoláshoz hol tudok alapanyagot szerezni kis mennyiségben?



2017. jan. 17. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
vasudvar,nagyobb méret, ~2m2 es táblában, v akár MÉH telep-vas felvásárló helyen ilyen kicsi méretben szokott lenni
2017. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

pl. Tímár vaskereskedés vagy tüzértelepeken árulnak vasanyagot.

De ne téglalap csövet mondj,mert lehidalnak a röhögéstől. Zártszelvény a neve.

2017. jan. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző, te nagyon tudsz, nekem nem esett le, hogy milyen lehet az a téglalap alakú cső, pedig vasipari szakmám van. :)

A "cső" szó ugye alapból azt jelenti, hogy kerek keresztmetszetű dolog.


Eladási helytől függ, hogy adnak-e darabot, de táblalemezt még nem láttam darabolni, csak szálanyagot. (De attól még biztos előfordulhat ilyen.) Laposvasból hegesztgetni meg nem olyan jó, de megoldható.

Ócskavastelepen lehet legolcsóbban megúszni.

Sajnos, hivatalosan nem szabad nekik eladni semmit, de sok helyen azért nem törődnek ezzel, én pl. cserélni szoktam, viszek 20 kg vasat, és kapok 10-et.

2017. jan. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!