Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Utólagos hangszigetelés...

Utólagos hangszigetelés panelban megoldható?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: új lakásba költöztem, ahol a 2 kisgyerekes szomszédomtól egy 10 centis vasbeton fal választ el, alattam nyugdíjas, felettem szintén, utóbbi szerencsére süket mint az ágyú, de a szomszéddal már sikerült összetűzésbe keverednem, mivel ő akkor fekteti le a gyereket amikor én hazaérek.


Mivel a zene több mint hobbi számomra, megérné olyan hangszigetelésre költeni, ami valamennyire meggátolja a kiszűrődő hangokat. Nem akarok süketszobát, nem akarom gyökér módra feltekerni a basszust, ha a közép és a magas 20%át lefogná a szigetelés az talán megoldaná a problémámat.


Továbbá nem szeretnék idő előtt az ház közellenségévé válni, így a bontást, és nagyobb átalakításokat is mellőzném... Mik a lehetőségek? Tojástartó, fejhallgató, stb. komolytalan válaszokra nem vagyok kíváncsi, köszi.



2017. jan. 17. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Tobb ceg is letezik, akik ezzel foglalkoznak. Merd meg pontosan a szoba mereteit, majd emailben vagy telefon mondd el, hogy mit szeretnel es kerj arajanlatot.


Itt van peldaul egy: [link]

2017. jan. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha zene mindened, akkor én azt mondom, hogy amit a hangszigetelésre költenél, azt verd el egy jó fejhallgatóra. Általában amúgy jobb is egy pl 50eFt-os fejhallgató hangzása, mint egy 50eFt-os hangfalszettnek.
2017. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha mindneképp ragaszkodsz a hangszigeteléshez, akkor itt van pl ez:


[link]


Én mikor panelban éltem, ilyennel burkoltam le a szomszéddal határos falat, hogy ne zavarja a gitározásom. Nem volt tökéletes, de annyira csökkentette a hangját, hogy ne zavarja. nekem ez akkor került valami 30eFt-omba, és azért nem egy szép látvány volt.

2017. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

van egy beyerdynamic stúdió fejesem, amivel tökéletesen meg vagyok elégedve, de legyünk őszinték teljesen más vele zenét hallgatni/csinálni mint hangfalakról. Legalábbis szerintem.


A phonestar panelről elhiszem, hogy hatékony lehet, de a 20 m2 falfelületet kár is beszorozni a munkadíjukkal, ha ennyi pénzem lenne, nem hiszem hogy még panelban laknék :D


A 3200 / m2 piramis szivacsnak utánajárok. Valóban nem lenne szép, de áldozat nélkül nincs győzelem:D


Köszönöm a válaszokat.

2017. jan. 20. 00:02
 5/5 anonim ***** válasza:
A basszusokat csak a tömeg fogja meg, legalábbis ha vákuummal nem szeretnél otthon nagyon vesződni...
2017. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!