Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik valami sablon olyanhoz...

Létezik valami sablon olyanhoz, hogy a bútorlap végébe pont középre be tudjak fúrni a fatiplinek?

Figyelt kérdés
2017. jan. 23. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen létezik, keresd úgy hogy : tipliző sablon
2017. jan. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ilyet vettem, barkács célra tökéletes

https://www.youtube.com/watch?v=I90uhG5LQ8o

2017. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Létezik, de nem ez a jó megoldás. A hagyományos facsap helyét fúrhatód akármilyen sablonnal, akkor sem lesz tökéletesen derékszög.

A jó megoldás a lapostipli (lamello). Ma már egész olcsón lehet ilyen gépet venni, de ha csak egy-egy bútorhoz kell, akkor lapszabászaton előre megcisnálják (bemarják a tipli helyét). Na azzal tökéletes lesz. Hidd el, sima facsappal csak szívni fogsz...


[link]

2017. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem vitatkozom az előttem szólóval, a "pogácsás" megoldás valóban egészen jó és gyors meg könnyű is. Létezik belőle olyan, amit elég feltenni egy fúró elejére, vagy sarokcsiszolóra és az eredmény is bőven kielégítő, az ára meg a gépi verziók alatt van.


Viszont én ezt használom és hobbim a bútorépítés, de design bútorok, és nem olyasmi, hogy legyen meg és kész. Ezért sem dolgozom pl bútorlappal csak fával de tiplizem amikor csak kell és nem gépem van hozzá, hanem sablonom, mégpedig ilyen:


[link]


nekem bejött, pontos, tökéletes és derékszög mert megfelelően lehet megfeszíteni így nem mozdul el, persze a megfelelő minőségű fúró sem árt.

2017. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

az előző hozzászóló válaszához (ha aktuális még..):

az oldalon több tipliző sablon is van, ezek közzül melyiket ajánlja? Én vettem egy 3750000 kétrészes tipust, de a 8mm-es furatot, 18mm-es lapba nem a középvonalra helyezi. rendben van ez így? a linken az első megoldás az autómatikasan középre furja...

2020. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!