Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnám felfogatni a...

Hogyan tudnám felfogatni a legkönnyebben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elterveztem, hogy csinálok egy faltól falig ( csak oldalt van fal, előtte mögötte üres tér) dolgozóasztalt. 126 centit kell áthidalnom bútorlappal, de félek hogy nagyon meghajlana ha csak a falnál fogom meg valamivel. Gondolkoztam olyanon hogy két laposabb zártszelvényt ráültetek szögvasra ( ugye ez lenne a falon) átvezetem alatta, de nem tudom hogy oldjam meg azt hogy ne csússzon le róla, vagy ne tudjam leütni valahogyan. Tippek esetleg?



2016. dec. 3. 03:58
 1/2 anonim ***** válasza:

csavarozd a bútorlaphoz pozdorjacsavarral alulról a zártszelvényt.

A 4 sarkánál a szögvason is keresztül.

2016. dec. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha lapos zártszelvényt használsz, azt élére állítsd, úgy legalább dupla erőt elvisel, mint lapjára fektetve.

Ilyen hosszú távon szerintem kellene 40x40.


Én úgy csinálnám, hogy az egyik szögvasra ráhegeszteném a zártszelvényt, mindkét szögvasat felszerelném tiplivel a falra, és akkor hegeszteném a másik szögvashoz az áthidalókat.

Ha nem tudsz hegeszteni, akkor ugyanez átmenő (felül süllyesztett fejű) csavarokkal, a második szögvason csak akkor fúrd ki a lyukakat, ha már fel van szerelve a falra. (A zártszelvényen már előre ki lehet fúrni.)

Az asztallapot meg úgy, ahogy írták, alulról 4 csavarral.

2016. dec. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!